Accsesste 3 kriterli rapor sorgusu

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Merhaba arkadaşlar;
Forumda arama yaptım ve birçok örnek indirdim ama benim sorunuma çözüm değillerdi bu yüzden yeni bi konu açmak durumunda kaldım. Daha önceden var ise özür dilerim. Benim yamak istediğim mevcut veri tabanına bağlı sorgudan formla belirlediğim seçilen plakaya ait iki tarih aralığındaki kayıtlarının rapor olarak görüntülenmesi. Ancak benim yaptığım şekilde pkalayı ve iki tarih aralığını girip raporladığım zaman bütün araçların bütün çıkışlarını veriyo, plakayı seçip tarihleri sildiğim zaman sadece o aracın bütün çıkış kayıtlarını veriyo, şayet plakayı silipte tarih aralıklarını girdiğim zamanda sadece belirlediğim tarih aralığındaki bütün araçların kayıtlarını gösteriyo. Sorgu tasarımındaki ölçüt bölümüne bunu bir türlü yapamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kolay gelsin....

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın kuva_i_milliye23

İstediğiniz filitrelemeyi örnekte uygulamak istediğiniz yöntemle de elde edebiliriz. Fakat bunun için çalışmanıza, gereksiz olduğunu düşündüğüm bir sorgu ilave etmek gerekiyor. Direkt form ve raporları tablonuza bağlayıp istediğinizi elde edebileceğiniz bir şekilde sorununuzu çözdüğümü düşünüyorum.

Ayrıca yeni bir döküm formu koyup birkaç ileve de ekledim. İnşallah istediğiniz gibi olmuştur..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Sayın Taruz,

Çok Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık istediğimden de fazlası olmuş. Şu anda anlayabildiğim kadarıylada yapmış olduğum sorguya da gerek kalmamış...

Tekrar Sağolun: İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Sayın Taruz

Bir türlü ulaştıramadığım dosyayı buraya ekliyorum. Veri tabanında kayıtlı olan isimler üç ayrı sütunda olabiliyor. Yani aranan isim hangi sütünda olursa olsun o ismin çıkış yaptığı kayıtların raporlanmasını istiyorum. Şu anki mevcut haliyle bunu yapabiliyor Ancak bahsattiğim gibi buna ilave olarak belirli bir tarih aralığınıda yaptırmak istiyorum.Veritabanını ve Sorgu formunu incelerseniz daha iyi anlayacağınızdan eminim.

Teşekkürler / Saygılar....

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Son gönderdiğiniz dosyayı bir türlü açamadım.. Bende daha önce size hazırladığım dosya üzerinden hareketle yeni bir örnek yaptım..

Siz anladığım kadarı ile soförlerin 1. 2. 3. de olsa tüm seferlerini tarihler arası listelenmesini istiyorsunuz..

Şoför isimlerini üç ayrı alandan toplayacak bir sorgu hazırlayıp tarihler arası listelenmesi için yeni bir for ve rapor ekledim..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Merhaba Sayın Taruz

Herşeye rağmen demek istediğimi anlamışsınız.Tam olarak istediğim bu idi. Ellerinize ve yüreğinize sağlık. Çok teşekkürler...

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sizde sağolun.. Yardımcı olabildiğime sevindim..

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
2010
süpersiniz sn. Taruz bey

sn. Taruz bey, anladığım kadarıyla access le çocuk oyuncağı gibi oynuyorsunuz, uzmanlığınıza hayranım. özellikle her arkadaşın sorularına sabırsızlıkla verdiğiniz mükemmel cevaplara karşı ağzım açık kalıyor.
hocam şunu öğrenmek istiyorum, program yapmadan önce ilk nerden nasıl başlıyorsunuz, süreç nasıl olmalı size göre. bir de sizin örneklerde daha çok şu nesneler bölümündeki makroları çok kullanıyorsunuz, bu daha mı pratik oluyor; çünkü aynı şeyi kod yazarak yapma imkanı da var ve özellikle şu deyim oluşturucu ekranınıda «Deyim» yazısı çıkıyor ikide bir. bu «Deyim» yazan yere bir ifade/kod/formul vs. mi yazacaksın demek.
teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba Sn. eskala

Çok naziksiniz.. Çoğunu hak etmediğim bi dolu iltifata boğdunuz beni, sağolun..

Öncelikle şunu belirteyim, Access benim hobim. Mektepli değilim. Ticari bir bağımda yok. Kimi balık tutar, spor yapar vs. benim de bu :) Bu nedenle ben, bu konuda bilirkişi olmaktan bayağı uzağım. Forumda cevaptan çok sorum vardır.

Bundandır ki, aşağıda yazacaklarım doğru yol değil biliyorum ama kendiliğinden oluşan tarzım şudur:

Program yapmadan önce, ilk hayal ederim :)

Daha başlamadan, program tüm detayları ile hazırdır kafamda. Sondan geriye doğru giderim. Sonrasında tablo, sorgu vb. ayrıntılarla ilgilenirim ama bunları hazırlarken bile aklım formların detaylarındadır. Şuna basınca şu olsun, bunları şöyle listeleyeyim, onun rengi, bunun kenarı vs. Önce formlarını hazırladığım çok projem olmuştur. Ve çok tez canlı olmamdan dolayı kısa zamanda bitiririm. (bunlar uzman olmadığımın işaretleri :) )

Bu bana ne kattı derseniz; ambalajı düzgün, farklı, kullanışlı tasarımlar ortaya çıkarttım. Ne kaybettiğime gelince; bu stil ve hızdan! dolayı teknik yanlışlıklar çok oluyor. Geriye dönüp yaptığım düzeltmeler maalesef yeniden yapmak kadar zaman harcamama neden oldu. Ama asıl önemlisi otla, çiçekle! uğraşmaktan ne yazık ki VBA ile çok geç tanıştım. (herkese ders olsun:) )

Dolayısı ile verdiğim cevaplardaki örneklerde kod yerine makro uygulamamdaki sebepte bu tez canlılık ve el alışkınlığıdır.

Diğer sorunuza gelince, «Deyim» yazan kısımlara genelde işleç yerleştirilir. Deyim oluşturucusunda, ekranın hemen altındaki and, or, not, =, + vb. işleçler yazılması gerekir. «Deyim» size bunun yerini işaret eder.

Hakkımdaki güzel sözleriniz için tekrar teşekkür eder, siz ve sizin gibi değerli insanlarla aynı forumda/ortamda beraber olmaktan büyük keyif aldığımı belirtmek isterim..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
2010
teşekkürler

hocam çok teşekkür ederim, çok alçakgönüllü oluşunuzu da öğrenmiş oldum.
Allah zihin açıklığı ve başarılı çalışmalarınızın (her alanda) devamını nasip etsin. sizlerin sayesinde bizler de bişeyler öğreniyoruz çünkü.
bu forum zaten başlı başına bir ekol, bu nedenle forum yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum.