Açılan Kutu

Sayın Hocalarım Yardım

ben access de Bilgisayar ve donanımlarının bilgilerinin tutulacağı bir program hazırlamaya çalışıyorum. Benim sorunum

1-Açılan kutuda BİLGİSAYAR, MONİTÖR, PROJEKSİYON VB. gibi seçenekler var benim istediğim BİLGİSAYAR'ı seçtiğimde hazırlanan formda sadece BİLGİSAYAR ile ilgili bilgilerin girileceği seçeneklerin aktif olması diğer MONİTÖR, PROJEKSİYON seçeneklerinin kapalı olmasını istiyorum.

2-Garanti kapsamında alınan malzemeler Örneğin 2005 yılında alınmış olsun 2007 yılında bitecek ben ilk alındığı tarihi yazdığımda bana kaş yıl garanti kapsamında olduğunu ve Garantisi biten malzemeler için uyarı vermesini istiyorum.

3-Yapmış olduğum programın ağ üzerinden birden fazla personelin aynı anda çalışmasını nasıl sağlayabilirim.

Şimdiden Teşekkürler

sayın utku-06
eğer küçük bir taslak ekleyebilirsen istediklerine yardımcı olunabilir. çünkü ilk iki sorun örnek üzerinde yapılması gerekir, üçüncü soruna ise veritabanını böl, verilerin olduğu (access isim olarak, veritabanı adı_be.mdb olarak önerir) dosyanı ana bilgisayara, diğer dosyanı isi kullanıcıların kullanacağı bilgisayarlara kopyalayıp tabloları güncelle istediğin olur.

Hocam şimdiden teşekkürler

Programı basit olarak göndermeye çalışıyoruım. Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Soru ve sorunun güzel de niye buradan soruyorsunuz onu anlayamadım
Access Soruları diye bir ANA BAŞLIK var burası örnekler ve bilgilerin olması gerektiği bir bölüm diye biliyorum. :hayir:

Bilmediğim birşey varsa söyleyin lütfen yok haklı isem soru ve başlığı ilgili arkadaşlar ilgili yere taşısınlar lütfen... :D

İyi çalışmalar :yazici:

Kusura bakmayın ben daha yeni üye oldum

acemiliğime verin

kusura bakma

sorunun cevabını bilyorsan cevap ver

teşekkürler

TeŞekkÜr SaĞol Varol Ama Program Nerde