acilan kutu

Excel Vers. ve Dili
hhhh
merhaba arkadaslar accesde bir yer kaldim ama bulamadim forumda acilan kutu olusturdum. acilan kutuda : mal adi. qiymeti. var. bu acilan kutuda mal forumda mal adi yazilan yere tabloya mal adi yazsin qiymet yerinede qiymetini yazsin. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın paşa80,

İki tane görünmez metin kutusu ekleyin, kodla açılan kutunun sütunları değer olarak atayın. Bu metin kutularını istediğiniz ablo alanı ile ilişkilendirin.

İyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
hhhh
tesekkur ederim kardes ama yinede alinma aciklayim acilan kutuda mal adi var birde fiyat var. mal adini sectiyim zaman tablodaki mal adina yazsin ve eyni zamanda malin fiyatini da yazsin. ama ben acilan kutu sihirbazini kulladigim zaman orada sadece birine bilgi girmek oluyor diyerine yani fiyati yazilmiyor otomotik olarak.
Birde bir sey sorcam sorguda musteri borcunu hesapliyorum mal alirken borcu + sonradan borc oderken olarak hesap yapiyor. ama mal alirken borcu cikmiyor illaki sonradan borc oderken qaliq borcu gosteryor yani sorguda hesaplama yaparken hek ikisini girmek lazim birini girdiyin zaman gozukmuyor acaba nerde hata yapiyor yardimci olursaniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Sayın pasa80,

Size anlattığım gibi iki tane görünmez metin kutusu ekleyin formunuza. Adlarıda:

txtMalAdi
txtFiyati
olsun. Metin kutularının özellikler penceresinden veri sekmesini açıp, Veri alanın yanındaki kutuyu açıp ilişkilendirmek istediğiniz tablo alanlarıyla ilikilendirin. (Tabloda mal adı ve fiyatı alanları ile). Biçim sekmesinden de Görünür ayarını hayır yapın ki form çalışırken görünmesinler.

Açılan kutunun adını
cboSeçim
olarak değiştirin. Eğer açılan kutunun ilk sütununda mal adı ve ikinci sütununda ise fiyatı varsa o zaman aşağıda yazdığım kodları kopyalayıp formun kod yazma alanına yapıştırın.

Kod:
Private Sub cboSeçim_AfterUpdate()
Me.txtMalAdi = Me.cboSeçim.Column(0) 
Me.txtFiyati = Me.cboSeçim.Column(1)
End Sub
İyi çalışmalar:hey:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
hhhh
cok tesekkur ederim sonunda alinda ama bu sorgunu nasil yapa bilrim bi zahmet yardimci olsan

Excel Vers. ve Dili
Sayın pasa80,

Örnek uygulamanızı ekleyin onun üstünde yapayıum.

İyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
Örnek ile yukarıda sorulan sorunun bir ilişkisi yok. Ne istediğinizi anlamış değilim.

Excel Vers. ve Dili
hhhh
yardim icin tesekkur ederim bu ornekte sorguda mehmedin borcu gozukmuyor borcu yoktursa 0 yazsin bunu sorguda cozemedim.