açılan kutuda il seçildiğinde il'e ait ilçelerin ...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
açılan kutudan il adı seçildiği zaman ikinci açılan kutuda o il'e ait ilçelerin otomatik gelmesini istiyorum..forumda ödneklerini buldum ama maalesef epeyce uğraşmama rağmen çalışmama uygulayamadım..bunu nasıl yapabilirim..biraz detaylı anlatımla yardımcı olabilirmisiniz...çalışmamın örneğini ekte gönderiyorum..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
ilgin için teşekkürler sayın gkmer...örnekleri buldum ama istediğim şekilde uyarlayamadım..sizin düzeltmenizdeki tarzda yaptım..ama tam olarak istediğim il seçildiğinde ilçe listesinin gelmesi..adanayı şeçtik..ilçelerini listeliyor. ama diyelimki adanayı yanlışlıkla şeçtik ankara ile değiştirdik.enterlediğimizde adananın ilçe listesi kalıyor..il adının her değiştiğinde ilçe listesininde değişmesini istiyorum..yapamadığım buydu..yinede yardımlarınız için teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Valla Ne Demem Lazim..tuttuĞun Altin Olsun..allah Klavyene Zeval Vermesİn..kafam DurmuŞtu Artik...Çok TeŞekkÜrler Yardim Ve İlgİn İÇİn ...İyİ ÇaliŞmalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sevgili GKMER arkadaşım emeğin için teşekkürler bugün net kesik olduğu için Requery komutunu deneme yanılma yoluyla keşfettik okulda ancak şöyle bir sorun var sanırım onu da farketmişsindir. ben il seçtiğimde bir ilçe seçeneğindeki liste güncellense bile en son ilin seçilen ilçesi ekranda kalıyor bizde bugün ne yaptık ettikse bu sorunu çözemedik senin bir önerin var mı?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Private Sub NÜFUSA_KAYITLI_OLDUĞU_İL_1_AfterUpdate()
Me.[NÜFUSA KAYITLI OLDUĞU İLÇE 1].Requery
Me.[NÜFUSA KAYITLI OLDUĞU İLÇE 1] = Null
End Sub

böyle deneyin..

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
teşekkürler arkadaşım bir kez daha VBA'nın visual basic olmadığını gördük :) ben
Kod:
Me.[NÜFUSA KAYITLI OLDUĞU İLÇE 1] = ""
şeklinde deniyordum