Açılan Kutudan Seçilen İsimler Tabloyu Neden Değiştiriyor?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Herkese merhabalar ve iyi hafta sonları

Arkadaşlar ekteki dosyada Oturanlar tablosu ile buna bağlı form var. Formdaki açılan kutudan isim seçtiğimde alttaki alanlara bilgi otomatik olarak gelmektedir.

Sorunum şu. Forumda önce ilk ismi sonra ikinci ismi seçtiğimde tabloya bakıyorum. Tabloda ad soyad alanında bulunan iki farklı isim formdaki seçim sonrası aynı isme dönüşüyor.

Nedenini bir türlü bulamadım.

Yardımcı olacak forum dostlarına öncelikle teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
böyle bir şeye neden gerek gördün anlamadım sorgunun hiçbir fonksiyonu yok sen direkt bilgileri tablodan alabilirsin ve açılan kutudan seçtiğin kişinin bilgileri gelir o yazılmış olan açılan kutuya başvuru kodalarınada neden ihtiyaç duyduğunu anlamadım+ilişkiziz bir form çalıştıramayacağın için mutlaka bir sorgu yada tabloya bağlıyorsun ama diğer tarafdanada ben im seçtiğim isim ilede bütün isimleri değiştir diyorsun eminim bildiğin bir şeydir ama yinede düzeltilmiş halini gönderiyorum eğer bundan farklı bir şey düşünüyorsan ne düşündüğünü söylemezsen ben sadece arızanın neden olduğunu bulurum

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
teşekkür

Sn. Gülsüm

Kısa süredeki yanıtınıza teşekkürler. Siteden indirdiğim bazı dosyalarda açılan kutudan bir alan seçildiğinde, formdaki bir çok alanın otomatik doldurulmasına ilişkin örnekler vardı. Bir deneme yapmak amacıyla tablo ve form oluşturdum.

Sanırım bazı şeyleri kafamda karıştırdım.

Lookup, visual basic application kodları ile başka bir tablodan veri alma konusunda denemeler yapıyorum.

Sizden ve diğer forum dostlarından ricam, eğer mümkünse bazı örnekler eklemenizdir. Sevgi ve saygılar.