Açılankutuda çok sayıda sütun gösterme, ilişkili sütuna bağlı veri çekme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Merhaba, etiket ve sipariş diye iki tablo var. Sipariş içindeki etiket_no ile etiket tablosu içindeki etiket_no ilişkilendirildi. Sipariş tablosuna bağlı sipariş formunda "etiket" açılan kutusu var. bu açılan kutu "etiket" tablosundan eti_no, eti_adı, eti_firma kayıtları çıkıyor. Bi kaydı seçtiğimde sadece etiket adı kalıyor diğerleri gidiyor. Seçim bittikten sonra da bu 3 sütun gözüksün istiyorum. Bu mümkün mü?

Diğeri, bu soru çok daha önemli. Etiket_no lar ilişkili. Açılan kutudan istediğim veriyi seçince no yu değil de adını sipairş tablosuna kaydetsin ve onu görüntelesin istiyorum. 1 ocak ta programı kullanmaya başlamalıyım. Acil Yardım

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hakaco,

Sütunlu görüntü ancak liste kutusuyla mümkün ancak illa da açılan kutu ile yapmak istiyorum derseniz o zaman üst üste bir listeyle ve bir açılan kutuyla bu işi yapabilirsiniz. İmleç liste kutusunun üstüne gittiğinde liste kutusu görünmesin açılan kutu görünsün. İmlaç açılan kutunun üstünden ayrılınca açılan kutu görünmez olsun ve liste kutusu görünsün. Yani hile yapabiliriz.

Siz yine sipariş tablosuna noyu kaydedin ama görünmesi istediğiniz yerdeki metin kutusunu sorguyla ayarlayıp adın görünmesini sağlayabilirsiniz.

iyi çalışmalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Bir diğer pratik yol ise alttaki kod gibidir;

Kod:
Private Sub [COLOR="Red"]Combox[/COLOR]_AfterUpdate()

Me.[COLOR="red"]Combox[/COLOR] = [COLOR="red"]Combox[/COLOR].Column(1) & "," & [COLOR="red"]Combox[/COLOR].Column(2) [COLOR="Green"]' kaç sutun varsa eklersiniz..[/COLOR]

End Sub