Açılır Kutuda Malzeme Fiyatları

Merhaba
Bir sayfada malzeme listesi olsun.
Diğer sayfadada Malzeme adı Fiyatı olsun
Açlır kutuda malzeme seçtiğimizde karşısındaki fiyatı otomatik olarak fiyat hanesine yazabilirmiyiz.
teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
DÜÞEYARA Fonksiyonunu kullanarak fiyatı getirebilirsiniz.

düşeyara dan getirebilirsin fakat benim istediğim açılır kutu burada bir sürü malzeme var bunlardan birini seçtim yanına fiyatının gelmesi. düşeyarada olmuyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Açılır kutudan kastınız eğer doğrulama ile yapılan hücrede açılan kutu ise Düşeyara uygundur. Eğer bir combobox ise bu durumda dosyanızı göndermenizde fayda var, Þunuda belirtmeliyim Comboboxta olsa düşeyara yinede kullaılabilir,ama en iyisi comboboxa küçük bir kod yazmak.

Amacım D sütünündaki açılar kutu vasıtası ile A sütünün daki malzemelern istediklerimi almak. kendiliğinden gelmesinin sağlanması
Aldığım malzemelerin tanımlı fiyatının E sütününda

teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki E2 hücresine aşağıdaki formülü yazarsanız işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

=DÜÞEYARA($D$2;$A$2:$B$7;2;0)

Arkadaşım,

tablonu inceledim ama koyduğun açılan kutu yanlış, formlar menüsünden bir açılan kutu koyman gerekiyor. koyduğun nesnenin tanımlamalarını yaptıktan sonra düşey ara komutuyla istediğin değeri ekranında görebilirsin...

hazırladığın tabloyu düzelterek ekledim...

DÜÞEYARA($D$1;$A$2:$C$7;2)

kolay gelsin başarılar...

Bahadır KAÇMAZ

Forex' Alıntı:
Arkadaşım,

tablonu inceledim ama koyduğun açılan kutu yanlış, formlar menüsünden bir açılan kutu koyman gerekiyor. koyduğun nesnenin tanımlamalarını yaptıktan sonra düşey ara komutuyla istediğin değeri ekranında görebilirsin...

hazırladığın tabloyu düzelterek ekledim...

DÜÞEYARA($D$1;$A$2:$C$7;2)

kolay gelsin başarılar...

Bahadır KAÇMAZ
Teşekkür ederim. Benim istediğim buna benzer ama tam olarak bu değil. Açılan 1 kutu değil bir çok kutu olacak. Bir çok malzeme içinde işlem yapacağım. Her satırda bir açılan kutu ve her açılan kutunun fiyatı olacak.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@Forex'in yaptığı tamda sizin şu ana kadar anlattıklarınızdan çıkan sonuç. Bir satıra örnek olarak koymuş size. Diğer satırlara aynı uygulamayı sizin yapmanız gerekir. Tamamını yapıp yollarsa o dosyaya hiçbir zaman hakim olamazsınızki.

Kaç satırınız var bilmiyorum ama bir sayfaya 40-50 tane combobox koymayı düşünüyorsanız inannın çok hoş bir görüntü ve kullanım olmaz. Onun yerine aynı işi yukarıdada önerdiğim hücre doğrulama ile yapmanız. Tabi dosya sizin. :)