Açılır kutuda seçilen değerlerin tabloda ilgili alanların adedini eksiltsin

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
açılır kutu değerleri tablodan alıyor.Tablodan Aldığı ürünlerin her birinin toplam ededi belli.Stokta bulunan belli sayıda olan ürünler arasından çoklu seçim yapabiliyorum açılan kutu ile..her seçim yaptığımda seçim yaptığım açılır kutunun değerleri aldığı tablodan ürünün adedinin 1 eksilmesini istiyorum .Yani müşteriye verilen her ürünün toplam ededin değerini azaltmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim yada böyle birşey yapabilirmiyim bilen varsa yardım etsin lütfen

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
"açılır kutu değerleri tablodan alıyor" demişsin. Bu durumda,
seçilen kayıtların bir komut düğmesi ile çıkışlarının yapılmasını ve böylelikle stok tablonuzdaki değerlerin güncellenmesini sağlayacaksınız.
Daha sonra açılır kutudaki değerleri güncelleyeceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
evet fakat ayrı bir tabloya ait form üzerinde bu açılır kutu.. burda seçilenler farklı tabloya kaydediliyor. ben veriyi her seçtiğimde onları nasıl saydırıp asıl tablonun etkilenmesini sağlayabilirim.örnek olan dosyada yapmak istediğime benzer birsey var. takip formundan seçilen kıyafeti kıyafetler tablosundan düşsün istiyorum.yardım ederseniz sevinirim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Access 2007 olduğu için maalesef bakamıyorum.
Access 2003 veya 2002 olarak kaydedip gönderir misin?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
2003 olarak kaydedilmiyor. çünkü yapılan işlemler 2007 sürümü
için uygunmuş

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
fakat siz bana liste kutusundan seçilen değerlerin ana tablodan her seçim sırasında adedlerini bir azaltan bir örnek verebilir misiniz. bu işlemi yapabilsem olay bitmiştir aslında benim için

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Size bir çoklu seçim yapma ve seçilen bu kayıtların işlemi ile ilgili
bir örnek gönderiyorum.

Kod:
    For Each PID In Me.Parca_Listesi.ItemsSelected
        SQL = "UPDATE ANAPARCA SET SECILI = -1 WHERE ANAPARCA_ID = " & Me.Parca_Listesi.ItemData(PID)
        DoCmd.RunSQL SQL
        Me.Parca_Listesi.Selected(PID) = False
    Next PID

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Teşekkür ederim çok karmaşık, yapmaya çalışıyorum.kod kısmında çok fazla kod var umarım üstesinden gelebilirim. tekrar reşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Umarım yardımcı olmuşumdur ama bu tür problemleri örnek olmadan cevaplamak zor oluyor.

Yine de yapamazsanız, yeni boş bir mdb oluşturun, sadece gerekli tabloları ve formları diğer mdb den yeni mdb ye aktarın. Tüm kayıtlara gerek yok, sadece örnek için yetecek kadar kayıt bırakın ve gerçek kayıtların görünmesini istemiyorsanız verileri kafanıza göre değiştirin.
Sorun olan Formlarda gereksiz ayrıntıları kaldırın veya yeni bir form yapın.
Ondan sonra bu yaptığınız dosyayı gönderin (Tabii Access 2002 olsun).
(Compact-Repair , Sıkıştır ve Onar yaptıktan sonra Zip veya Rar ile gönderin lütfen)

Sorununuza bu şekilde ben veya diğer arkadaşlar daha rahat çözüm bulabiliriz.

İyi Çalışmalar.