Açılır Listeden İstedğim Kayda Gitme

Kusura bakmayın zamanınızı almak istemezdim aradım bulamadım bir sorugm war onuda form içine koydum istediğim bazı değerleri ekrana getiriyor ama ben mesela 17 nolu kayıdı tıkladığımda onla ilgili işlem yapacağım formun açılmasını ve o ilgili yani 17.kayda gitmesini sitiyorum form aç diye bir makro yaptım formu açıyor ama ilgili kayda gitmiyor

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın simose,

Bununla ilgili çok örnek var ama insanlarımız aramaktan üşeniyor.

Herneyse örenğinizi ekleyin de bir bakayım.

iyi çalışmalar:???:

sayın modalı
öncelikle adım anıl altıner
sonra inanınki bütün forumu tek tek dolaştım ama bulamadım bir yerde denk geldim onda da sanırım soran arkadaşla ilgiliş bir sorun wardı cevap vermeme kararı vardı bulamadım ama vba bilmediğim için ve accesside bir kitap sayesinde öğrendiğimden yapamadım örneği göndermek isterdim ama kullanmaya başaldım ve oldukça büyük bir dosyaya dönüştü size yollamak için içini boşaltıyorum ama genede 5 mb oluyor genede saolun

bu soruya cevap verebilecek kimse yokmu yada daha öncesi için link verecek

Excel Vers. ve Dili
Sayın simose,

Uygulamamı yollayamıyorum diyorsunuz, VBA bilmiyorum diyorsunuz nasıl yardımcı olabileceğimi bilmiyorum.

Aşağıda vereceğim link de benim eklediğim bir örnek var. Onu inceleyin. İstediğiniz özellikleri içerdiğini zannediyorum.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=19768

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı arkadaş hakılı aynı sıkıntı bende de var örnekler vardır ama tam olarak işi bilmediğimiz için anlayamıyoruz hangisi uyar bize diye lütfen bizi mazur görün teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Pro 2016 Turkce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14.06.2019
Sayın Simose,
Düzenleme yaptınız mı?
Yapmadıysanız, "Araçlar/Veritabanı Hizmet Programları/Veritabanı Düzenle ve Onar" dan yaparsanız, dosya boyutu oldukça küçülür, foruma ekleyebilirsiniz.

herkese teşekkürler

dediğiniz gibi yapıp dosyayı küçülttüm incelmeniz için eke koyuyorum
saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Sayın simose,

Uygulamanız ulaştı ama şimdide başka bir problem oluştu. O kadar geniş ki hangi formda değişiklik istediğinizi açıkça yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar:)

sayın modalı
programın içinde açık görevler olan böülümde ilgili kayıtlara tıklama ile gitmek istemekteyim aslında bu dosyanın sadece görevler ile ilgili olan kısmıda wardı ama sizin tamamını görmenizi istedim
ben bunu sadece bir kitap yardımı ile yaptım çalışma hakkında görüşleriniz benim için önemlidir bunu yapma sebebim ise piyasayı araştırmama rağmen mali müşavir olarak beyanlarımızı,işlerimiz,carilerimizi takip edecek bir programın olmamasıdır.Büromda mikro programlarını kullanmaktayız ve her çıkan versiyona sahibim inananki onlarda bile yok bende bunu yaptım eğer düzgün çalışırsa ( ki ben 7-8 aydır kullanıyorum) bunu siteden ücretsiz dağıtmakta isterim
çalışmalarınızda başarılar dilerim
saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Sayın simose,

İlk bakışta gayet güzel görünüyor.

Gelelim sorununuza. Liste de 250 nolu görev var diyelim. Üzerine tıklayınca hangi formun açılmasını istiyorsunuz? İşlemi tam olarak kavrayamadım.

İyi çalışmalar:)

sayın modalı
görevler formunun açılmasını ve 250 nolu kayda gitmesini istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Sayın simose,

Bir bakın bakalım olmuş mu?

İyi çalışmalar:)