acill formda güncelleme sıkıntısı

Arkadaşlar buradan almış olduğum cevaplar sayesinde programımın eksik vehatalı yerlerini tek tek kapatıyorum. yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

programımda form alanında girilen verilere göre(verilerin bir kısmı sorgularla tolu olarak giriliyor) hesaplamalar ve oluşturlan alanlar var. Ancak bu kodların çalıştırılması için formun açılıp gezinti düğmelerinden tüm kayıtların taranması gerekiyor. Tabiiki bu çok zman alıyor ve bu işlemin yapılmasının unutulması raporlamada eksik veya yanlış bilgilerin gelmesine neden oluyor. bunu yapmanın kolay bir yolu varmıdır acaba? Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
tam anlamadım ama
Docmd.runcommand accmdrefresh
diye bir kod yazarsanız olur..... herhalde
ilgili kayda
bu zaman dolduğundan da olabililir
bir kod çalıştırmadan önceki satırada yazılabilir..
:mrgreen:

f
tam anlamadım ama
Docmd.runcommand accmdrefresh
diye bir kod yazarsanız olur..... herhalde
ilgili kayda
bu zaman dolduğundan da olabililir
bir kod çalıştırmadan önceki satırada yazılabilir..
ormumda 3500 kayıt var ve ben şahsın dosyasını açmadan "form açıldığında" kısmına yazdığım kodun ben formu açmadan güncellemesini istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
formu açmadan demişiniz.form kapalı ise zaten açtığınızda güncel halini görürsünüz.
şöyleki formu kapatıp açmak zaten formu günceller benimki açıkken herhangi bir kayıt yapıldığında yapılacak işlemdi.
kaydı bir ileri bir geri yapmakta günceller kaydı kolay gelsin.. :icelim:

bende bir ileri bir geri yapmak şstemiyorum kayıdı çünkü çok fazla kayıt var daha öncede söylediğim gibi veri girişlerini sorgudan toplu olarak yaptığım için kayıtları hiç açmadan veri girişi oluyor ve formüller aktive olmuyor sıkıntım bu :(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mesem,

Bir örnek eklerseniz de boşuna vakit kaybetmesek :wink:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mesem,

Bir daha okuyunca anladım hatanın nerede olduğunu.

Bilmem rastladınızmı devamlı olarak yazıyorum formüle dayalı tablo alanları olmamalı diye. Hatalar oluyor sorunlar oluyor ve bu verilerin tutulması gerksiz diye.

İyi çalışmalar :)