Açılmayan Makro

Arkadaşlar,

Bir arkadaşımın hazırladığı problemsiz çalışan bir makro dosyam şubat ayı başı itibariyle artık çalışmıyor. Disable macro işaretliyken ekrana görüntü geliyor fakat macroyu enable yaptığımda açılıp book1 ekranına geri dönüyor. Yani hiç açılmamış gibi. Makro konusunda acemiyim, yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgiler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
disable ile dosyayı açıp alt+f11 ile vba editörünü açın, orada sayfa ve worksheetlerdeki kodlarda şifre varmı yokmu?

Þifre Varsa şifre kırmayı arayın forumda.

Þifre yoksa öncelikle Workbook_Open()'da yazan kodları bir gönderirseniz inceleriz.

Yada dosyayı ekleyin buraya.

Dosyayı ekledim. Yardımlarınızı bekliyorum. Þimdiden çok teşekkürler..

Sevgilerimle,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızın şifresi nedir?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
VBA (kodlardaki) şifresinide biliyor olmalısınız arkadaşınız sizin için hazırladı ise bu programı yada öğrenebilirsiniz arkadaşınızdan.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Maalesef vbe editörünüz şifreli bu nedenle kodları görme şansımız yok,Hata mesajından anladığım kadarıyla bazı nesne eklentileri veya referansları sizin excelde yüklü değil. Net söylemek için vbe şifresini bilmek gerekir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þifresini bazı programlarla kırmak mümkün,fakat ben hiç kullanmadığım için açıkçası bir program adı bilmiyorum. Bildiğim kadarı ile bu programlarda ücretlidir. download sitelerinden bir araştırma yapmanızı öneririm.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Þimdi sizde bana kızacaksınız ama.. Bu tip şifre kırma işlerine girdiğimizde forumaa birçok eleştri oluyor.. Başkalarının emek vererek yaptığı çalışmaları haksız kullanımdan dolayı.. Ben link verirken bile tereddüt yaşıyorum. Link'teki programın fiyatındanda anlıyacağınız gibi o kadarda basit bişey değil daha önce bu tip işlerle ilgilenmemişler için. :(

http://lastbit.com/vba/Default.asp