Ağ Üzerinden Ortak Data Girişi

Excel Vers. ve Dili
2003
Mrh. arkadaşlar iyi akşamlar, yaptığım evrak kayıt programını ağ üzerinden 3 bilgisayara access veritabanını bölerek paylaştırdım. Buraya kadar sorun yok, hepsi veri girebiliyor, yalnız şöyle bir sorunum var, örneğin x kullanıcı accesste veri giriş tablosunu açtığında veri giriş penceresindeyken y kullanıcı bilgisayardaki kişide aynı penceredeyken x kullanıcının yaptığı veri girişi, y kullanıcılı kişinin tablosunda görünmüyor f5 yaptığında access formu yenilediğinde görünüyor ben istiyorum ki program kendini yenilesin, buton komutlardan formu yenile diye ekledim fakat yenileme olmuyor, form yenileniyor lakin form içindeki datalar yenilenmiyor, örneğin x kullanıcı formunda 13.kaydı giriyor, y kullanıcı da formda yeni kayıt ekle diyince 13. kaydı veriyor. fakat birinin kaydı gerçekleşiyor, kısaca yenileme kaydı hem forumda hem veritabanında form üzerinde görünecek şekilde yenilenmeli, umarım anlaşılır anlatabilmişimdir. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
Ordaki seçenekleri incelemedim, bağlı taplo yöneticisine girmeden bağlı taploları güncellememi sağlayacak butona yedireceğim bir kod veya modül varmı acaba

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
x kullanıcının eklediği veriyi y kullanıcının görmesi için,
ya formun kapanıp açılması, yada formun Requery edilmesi gerekir,
eğer otomatik olarak refresh olmasını istiyorsan zamanı geldiğinde olayına
Private Sub Form_Timer()
Me.Requery
End Sub
veya
Private Sub Form_Timer()
DoCmd.Requery
End Sub
yap
süre ölçer aralığınada 500 veya 600 yaz.

Excel Vers. ve Dili
2003
[SORGU] Seçime Göre Açılan Kutu Seçenekleri

teşekkür ederim

Ekli dosyalar