Ağda Excelden *.mdb formatına kayıt yazma

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba,

Ortak bir dosya tutmak yani veri kaynağı oluşturmak istiyorum.
sayın Haluk beyin daha önce konuyla ilgili bir test ADO programı var çok hoşuma gitti.Kafamda değişik şeyler canlandı işim ile ilgili.Daha önce haftalarca uğraşıpda Ağda çalıştıramadığım macro programım gibi sonuçlansın istemiyorum.Onun için önce bilenlere sormak istedim.

1.Ağda çalışan 72 bilgisayar var.Kullanıcılar bu bilgisayarlardan parça siparişleri veriyor.Bu bilgisayarlardan Macro ile yazılan bir dosyaya (*.mdb) aynı anda kayıt yapmak mümkünmü.?

2.Aynı dosya üstünde ağdaki farklı bilgisayarlardan değişiklik yapmak mümkünmü ?

Yani düşününki bir parçanın geldiği bilgisi 1 nolu bilgisayardan girildiğinde 15 nolu bilgisayardan bu veri görüntülenebilecek.

Ben sayın haluk beyin çalışmasını ekte gönderiyorum.Ben bu çalışmayı kendime göre uyarlayabilecek bilgiye sahibim ,fakat bilmediğim uyarlasamda Ağ üzerinde birden çok bilgisayar aynı anda bu dosyadan veri okutabilirmi ?

Daha önce Macro ile ilgili böyle bir sıkıntı yaşadığım için tüm çalışmam boşa gitti .!!!

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Selam ,

Sorularımın cevaplarını bilen arkadaşlar.Yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan varsa değerli cevaplarınızı bekliyorum...

Saygılar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba sayın teyfikdemir,
excel kitabını paylaşıma açarsan, diger bilgisayarlardaki lerde aynı veri mdb ye kayıt yapabilirler,
araçlar/çalışma kitabını paylaştır ı aç oradaki checbox'ı onayla
senin pc deki kitabı diger pc'ler kısayol yapınca,
bir sorun çıkmaz
ben bu şekilde kullanıyorum. sorun çıkmıyor
kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba Sayın akd öncelikle Teşekkür ederim.

Benim Kullandığım Programda Verilerin Hiçbiri Excel kitabına yazılmıyor.Ayrıca Macro olduğu zaman Paylaşımda hata veriyor.(Daha önce Denedim).Benim sormak istediğim Excelde verileri bir acsess dosyasına yazdırıyorum.Accsess dosyasına herkez aynı anda veri yazmaya veya değiştirmeye çalışacak.Bunda bir sıkıntı olurmu.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

Saygılar