ağüzerinde access ve vb6 sorunum

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
visual basic ile yaptığım progromımdan tablo ve sorgularla, adodc kullanarak access e bağlantı kurup veri girişi ve okuması yapmak istiyorum fakat kendi bilgisayarımda herşey normal işliyor fakat ağda paylaşıma açtığım zaman diğer bilgisayardan veri girişi yapamadığım gibi form aktif olduğunda forma gerekli bilgiler gelmiyor, forma gerekli bilgiler gelmiyor ve düzeltme yapamıyorum forma gerekli bilgiler gelmediği gibide rapor önüzlemesi normal çalışıyor,, acaba access de ağ için özel ayarmı yapılması gerekli yada ben kodları yanlışmı yazdım kodları yanlış yazdıysam kendi bilgisayarımda neden herşey yolunda gidiyor ?
bu konuda bana yardımcı olabilecek birilerini arıyorum. lütfen bir yardım

tam olarak hatırlayamadım ancak,
veritabanının yolu diğer pc lerde nasıl
eğer oradan çözülmezse, ODBC ayarlarını düzenlemen gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
bir türlü çozemedim

OpenConnection = Ado_Open(MsAccessConnString(App.Path & "\database\personel.mdb", "xxxxx"))
yurıdaki şekilde bağlanıyorum verileri görüyorum fakat bilgi girişi ve bilgi düzeltmeyi formu aktif yaptığımda ilgili satırlardaki kayıtlar gelmiyor fakat form aktif olduğunda rapor doğru çalışıyor yapamıyorum

sizin dediginize göre access de bir sorun yok bağlantıda bir sorun var
fakat serverde paylaşıma açtım ve programı oraya yükledim yine aynı şey oldu kendi makinamda kısayol yapıp çalıştırdığımda sorun olmuyor her şey normal çalışıyor fakat başka bir makinaya kısayol yaptığım zaman
aynı şeyler oluyor yani verileri görebiliyorum fakat ekleme yada düzeltme işlemi yapamıyorum,, ekleme yapacağım zaman yeni kayıt butonuna basıyorum form normal şekilde geliyor fakat bilgileri text kutularına girip kayıt butonuna bastığımda ""boş satır eklenemiyor. satırda en az bir sütun değer olması gerekir.""" diye hata mesajı çıkıyor
form daki kodların bir kısmı şu şekilde :

Option Explicit
Private Rs As CLS_ADODB_Recordset
Private Sub Cboctg_Click()
On Error Resume Next
If CboCtg.ListIndex > -1 Then
Dim i As Long
For i = 0 To 2
txtCtg(i) = CboCtg.ColumnText(i + 2)
txtCtg(0) = CboCtg.ColumnText(0)
txtCtg(1) = CboCtg.ColumnText(1) ' Company name (ship to)
Next i
End If
End Sub

Private Sub Form_Load()
On Error Resume Next
Me.OsenXPForm1.Init Me

CboCtg.InsertItemBySQL AdoCN, "SELECT kayityerino, kayitadi FROM tlfkayityeri;", True
CboCtg.ColumnWidth(1) = 0
CboCtg.ColumnWidth(2) = 215
CboCtg.TextColumn = 1

If IsNew Then
'eger yeni kayıtsa
mStrSQL = "select * from personel where sno=-1"
Else
mStrSQL = "select * from personel where sno=" & KeyValue
End If
' End If

' aç
MyADODC1.OpenRecordset mStrSQL, AdoCN, txtData, txtCtg
MyADODC1.Update

MyADODC1.Bind CboCtg, 1 ' Categories
'yeni eklemek için
If IsNew Then
MyADODC1.SendAction 5 ' yeni
Else
MyADODC1.SendAction 6 ' güncelle
End If

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
kullanıcı ve grup izinleri konusunda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum

ağda paylaşıma açıp diğer bilgisayarlıran çalışabilmesi için bu izinleri vermek gerekiyormuş fakat bir türlü yapamdım

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
yardımcı olabilecek kimse yokmu,.lütfen bir yardım,. sayın leventm nerelerdesiniz.?!?

Excel Vers. ve Dili
türkçe
cevap

Aslında Sorunun Cevabı Çok Basit ama excel Forumda Sorulduğu için arkadaşlar cevaplayamamış olabilir. bu konuda başkaları içinde bir bilgi olması için

öncelikle mdb nin bağlı olduğu klasörü ağda paylaşıma aç "database" yani
sonra bilgisayarın ağ içindeki ip sini tespit et yada statik bir ip ver basit bir işlem google de statik ip nasıl verilir yaz hemen çıkar diyelim statik ip in 192.168.2.10
kodunu şu şekilde düzelttiğin taktirde kaynak kodları nereye atarsan at senin bilgisayarına giriş yapılır

örnek;OpenConnection = Ado_Open(MsAccessConnString(App.Path & "\\192.168.2.10\database\personel.mdb"

takıldığın yer olmaz zannetmiyorum ama bu konuda yardım isteyenlere yardımcı olurum