Aidat takip. Boş olan hücreye rakam yazması

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-12-2023
Merhaba arkadaşlar
E4 veya F4,G4 v.s. Bunlardan birine 100 tl aidat yazdığımda R sütununa borç yazıyor. B sütununda isim olmasada borç yazıyor. B sütunü boş olanlara R sütununda borç yazmamasını sağlayabilirmiyiz.
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

sward175

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 365 Tr 64 Bit
04-06-2024
Merhaba,

K1 hücresin AY seçimini bulunduğunuz aya alın sonucu gözlemleyin.
Kolay gelsin.
sward175

Excel Vers. ve Dili
2010
altın üye olmadığımdan dosyayı indiremiyorum. sorunuzu yaklaşık olarak çzömek için aşşağıdaki formülü r4 hücresine yapıştırın

=EĞER(B4="";"";EĞER(E4+F4+G4>0;"borç";""))

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
20-12-2023
altın üye olmadığımdan dosyayı indiremiyorum. sorunuzu yaklaşık olarak çzömek için aşşağıdaki formülü r4 hücresine yapıştırın

=EĞER(B4="";"";EĞER(E4+F4+G4>0;"borç";""))
Maalesef olmadı yada ben yapamadım başka formülde var hücrede belkide.o yüzden.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayfada çok formül var ve bizim formül diğerlerini bozuyor.bu yüzden koşullu biçimlendirme ile yapabilirsin.
r5 hücresini seçip
-koşullu biçimlendirme;
-yeni kural
-biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan kısmını seçip
-bu formül doğru olduğunda değerleri biçimlendir yerine basıp b5 hücresini seçerseniz $B5$ yazacaktır. ilave olarak ="" eklerseniz b5 hücresinin boş olduğunu sorgulayacaktır.
biçimlendir bölümüne basıp yazı tipi bölümünde otomatik yazan yerdeki rengi ve dolgu bölümündeda sizin yeşil rengi seçerseniz b5 hücresi boş ise r5 teki değerde 300 yazısı görünmüyor. bu şekilde deneyebilirsin. bir tanesine yapıp biçimlendirmeyi diğerlerine kopyalayabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
20-12-2023
sayfada çok formül var ve bizim formül diğerlerini bozuyor.bu yüzden koşullu biçimlendirme ile yapabilirsin.
r5 hücresini seçip
-koşullu biçimlendirme;
-yeni kural
-biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan kısmını seçip
-bu formül doğru olduğunda değerleri biçimlendir yerine basıp b5 hücresini seçerseniz $B5$ yazacaktır. ilave olarak ="" eklerseniz b5 hücresinin boş olduğunu sorgulayacaktır.
biçimlendir bölümüne basıp yazı tipi bölümünde otomatik yazan yerdeki rengi ve dolgu bölümündeda sizin yeşil rengi seçerseniz b5 hücresi boş ise r5 teki değerde 300 yazısı görünmüyor. bu şekilde deneyebilirsin. bir tanesine yapıp biçimlendirmeyi diğerlerine kopyalayabilirsin.
dediklerinizi aynısı yaptım ama değişmedi bir yerde yanlış var. ama bilemiyorum maalesef. yaptığımı resimede koydum. B5 de isim yok ama borç gösteriyor r hücresinde.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
20-12-2023
Belki faydalı olabilir birine formül şu şekilde oldğunda sağlıklı çalışıyor.

=EĞER(B5<>"";EĞER($E$4=0;" ";ÇOKETOPLA($E$4:$P$4;$E$3:$P$3;"<="&$K$1;$E5:$P5;"<>MUAF")+D5-Q5);"")