Aisyon Detaylarını Toplatabilmek

Selam arkadaslar,hepinize merhabalar.

Þimdi benim bi sorum var,
bir adisyon tablosu düşünün,istiyorum ki sipariş koduna göre b.fiyat ve ürün adı girsin,sonra ben sadece adeti giricem ve otomatik toplam alacak bunlar okey bunları düşeyara ile yapıyorum,ancak birinci kalem de girdiğim formülü komple uygulayınca değer girene kadar yanlış yazıyor ancak ben sadece kodu girdiğimde değerlerin yazmasını istiyorum, iyisimi yaptığımı da ekte gönderiyim :):):):):):)

Cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla ,

Cengiz ÇERÇİGÜLER

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

=EÐER(EHATALIYSA(DÜÞEYARA(G9;$B$5:$C$21;2;0));"";DÜÞEYARA(G9;$B$5:$C$21;2;0))

Sayfanızdaki D sütununu tamamen silin.
Sonra G sütununa
=EÐER($F8>0;DÜÞEYARA($F8;$B$5:$D$21;2;0);"")
I sütununa
=EÐER($F8>0;DÜÞEYARA($F8;$B$5:$D$21;3;0);"")
formüllerini yapıştırın ve aşağıya doğru kopyalayın.
Kolay gesin

Sn cerciguler,
Neden forum kurallarını okumadan, ya da diğer soru başlıklarına bakmadan böyle bir başlığa itiyaç duyuyorsunuz?
Başlıklarınız sorunuzun özetini teşkil etmeli.
Mesela Formülde düzenleme yapılabilir mi?
Mesela Düşeyara formülünün sonucu hata değeri oluşmaması
vs vs.

G

Guest

Misafir
Merhaba cerciguler

Sayın cako'nun uyarısı çok haklı ve doğru bir davranış burada sorulara yanıt vermenin yanında soru başlıklarını soru ile alakasız olarak yazan arkadaşlarında başlıklarını düzeltmekte çok ve gereksiz vakit harcıyoruz.Bu tür başlıkları soru ile ilişkilendirirsek sizden sonrada sitede bulunan ara komutu ile arama yapan arkadaşlarda yararlanabilirler.Bizim burada amacımız insanlara birşeyler öğrenmesine yardımcı olmak ve o amaç doğrultusunda haraket ediyor ve insanları o yonde haraket etmelerini istiyoruz.Sayın cako'yu alakası dolayısıyla :bravo: sizinde bizi anlayacağınız umuyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
cerciguler' Alıntı:
haklısınız da neyse komik ama yaw :):):):):)
kusra bakmnayın
bidahakine başlığa dikkat ederim :)
Sn. Cengiz Bey size komik gelen şey nedir anlamadım.
Siz kullanmıyor olabilirsiniz ama ben forumun arama fonksiyonunu hergün kullanıyorum ve bana bulduğu cevapların bir şekilde soruyu ve cevabı hatırlatması lazımki işime yarasın.

Ayrıca Forum Kuralları ve tavsiyelerinde her şeyi sebebi ile birlikte anlatmaya çalıştık. İmza bölümünüze excel versiyon ve dilini yazmalısınızki size hangi versiyona göre veya hangi dilde cevap yazmamız gerektiğinin tereddütünü yaşamayalım.

Saygılarımla.