aktarma ve yeni bir klasörde her bir sayfanın yedeğini al

Excel Vers. ve Dili
2003 / 2010
ekteki form üzerinde bulunan sayfa 1,2,3,4,5 üzerinde bulunan texboxlara bilgiler girildikten sonra kaydedip en son sayfa girişleri yapıldıktan sonra başka bir klasörde her bir sayfanın ayrı ayrı yedeğini almak istiyorum.
yardımlarınız için teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfanın yedeğini almak için dosyayı farklı kaydedebilirsiniz. Aşağıdaki kod aktif dosyayı C:\kayıt isimli klasöre kopyalar. Kayıt isminide [h4] hücresinden yani firma isminden alır. Diğer sorunuzdan anladığım kadarı ile multipage üzerindeki bilgileri nasıl kaydedebileleceğinizi sormuşsunuz. Bunun en iyi yolu yine buradaki verileri excel sayfasına aktarmaktır. Böylece verileri saklamış olursunuz.

[vb:1:3ebadaa66c]Sub kaydet()
ActiveWorkbook.SaveCopyAs Filename:="C:\kayıt\" & [h4].Value & ".xls"
End Sub
[/vb:1:3ebadaa66c]

Excel Vers. ve Dili
2003 / 2010
teşekkürler levent bey
multipage üzerindeki bilgileri enson olan sayfa 5 te kaydet butonuyla excel sayfasına aktarabilirmiyim veya sayfa sayfa mı aktarılması gerek veya aktarma konusunda da yardımcı olursanız memnun olurum .
saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın baron07,
Multipage üzerindeki kontroller sırayla olduğu için bu dediğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.Mesela;

Private Sub CommandButton2_Click()
For i = 1 To 10 '(Textbox sayısını 10 olarak farzettim)

Sheets("Sayfa1").Cells(i, 1) = Controls("Textbox" & i)
Next
End Sub

Daha da geliştirilebilir.Mesela controls.count özelliği ile textbox'ları saydırabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 / 2010
Çok Teşekkür ederim arkadaşlar
Ama bir şeyi arzetmek istiyorum makroları sitedeki arkadaşların hazırladığı örnekler yardımı ile öğrenmeye çalışıyorum.Çoğunlukla örneklerdeki makroları kendime göre uyarlıyorum.Bazen bundada takılıp kalıyorum şu anda tek problem textbox lardaki bilgileri doğru hücreye aktaramamak .Bu konuda dosya üzerinde bir iki örnek yaparsanız gerisini ben halledebilirim sanıyorum
saygılarımla .

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun için aşağıdaki gibi basit bir kod kullanabilirsiniz. Ã?rneğin;

[a1]=textbox1.value veya sheets("sayfa1").[a1]=textbox1.value

eğer veri aktaracağınız textbox isimleri ve veri aktarılan hücreler sıralı gidiyorsa bu durumda bir döngüde kurulabilir. 10 adet textbox için örneğin;

for a=1 to 10
sheets("sayfa1").cells(a,1)=controls("textbox" & a).value
next

Excel Vers. ve Dili
2003 / 2010
Teşekkürler
Sayın leventm & sayın bedersu
sizlere herzaman ihtiyacımız var iyiki varsınız. :D