Aktİf Formu Pasİf Yapma

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Merhaba, Ben formum üzerine bir tane komut düğmesi koydum ve bu komut düğmesini tıklandığında kısmına şu şekilde kodlar yazdım;

Me.Komut286.Enabled = False
Me.Açılan_Kutu123.Enabled = False

Bu kodlarla ilgili alanları pasifliyebiliyorum. Fakat form kapanıp açıldığında pasif alanlar tekrar aktif hale geliyor. Ben ise bu şekilde değil 2. bir komut düğmesi koyup ilk tıklandığında şifre ekranı açmasını ve şifre doğru girildikten sonra pasif alanları aktifleştirmek istiyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
turkce
güzel bir soru

MERHABA,

bu sorunun cevabı bana da gerekli yardımlarınızı bekliyoruz !!!

Excel Vers. ve Dili
turkce
altformun aktif pasif yapılması

merhaba,

forma eklediğimiz altform komut dugmesı yardımı ile aktif pasif yapılması mumkun mu ?
ornek
komut dugmesıne basıldıgında form aktıf olup yenıkayıt eklenecek kaydet tusuna basıldıgında kayıt edılıp altform pasıf yapılacak !!

formun yüklenildiğinde (Load), etkinleştiğinde (activate) veya geçerli olduğunda (current) olay kısmına pasif yapacağınız controlleri yazarsanız form her açılışta ilgili controller pasif olur.
ör:
private sub form_Load()
end sub

daha sonra istediğiniz gibi cotrolun olay yordamları ile istediğnizi aktif yada pasif
yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
turkce
altform

merhaba
bu uygulamada sadece tek bır hucre pasıf oluyor altformun genelıne nasıl uygulayacagımız konusunda bır ornek yazabılırmısınız ?

Excel Vers. ve Dili
turkce
alanların hepsini tek tek yazınca oldu tesekkurler

Me.LOGICALREF.Enabled = True
Me.Başlama_Tarihi.Enabled = True
Me.Dönüş_Tarihi.Enabled = True
Me.Gidiş_Saati.Enabled = True
Me.Dönüş_Saati.Enabled = True
Me.Açılan_Kutu18.Enabled = True
Me.Gün.Enabled = True
Me.Saat.Enabled = True

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Formu aktif -pasif yapma

Merhaba,
Ben form açıldığında bütün alanların aktif olarak gelmesini fakat komut butonuna basıldığında pasiflemesini istiyorum ve daha sonra pasiflenmiş form tekrar açıldığında aktif olarak gelmesin. Aşağıda ki kodlarda form ilk açıldığında pasif olarak geliyor
private sub form_Load()
end sub

Benim komut butonuna verdiğim kodlar
Me.Açılan_Kutu123.Enabled = False bu şekilde idi.
Daha sonra bu form üzerinde bir değişiklik yapılacağı zaman ise bir değiştir butonu koydum basıldığında şifre ekranı açılıyor şifreyi girip tamam dediğimde pasif alanların aktif olmasını istiyorum.

Merhaba,

Bende buna benzer bir örnek üzerinde çalışıyorum.Anak benim yapmaya çalıştığım form üzerinde açılır listeden bir seçim yaptığımda form üzerinde bu seçim ile alakalı olmayan verilerin(etiketlerin) pasif olması, ilgili olanların ise aktif kalması.

Mevcut bilgiler içerisinde böyle bir uygulama bulamadım.

Yrdımcı olursanız sevinirim.

Mehmet

Merhaba,

Verdiğiniz örneği inceliyorum ekteki örnek ile aralarındaki tek fark burada tabloya bağlı olarak seçimler geliyor. Sanırım anlayamadığım başka bir sorun var.

Bu konuda bir fikriniz varmı ?

Tşk.

Mehmet

Excel Vers. ve Dili
2003
GKMER arkadaşım verdiğiniz örnekte sayfa yenilendikten sonra eski kayıta gidildiğinde görünmezlikler muhtemelen kalkacaktır. Benimde benzer sorunum var çünkü. Yani her kayıt için görünmezler ayrı olacak ve bunu formda kayıtlar arası ilerlerken görebileceğiz. Yani 1 kayıtta 1-3 görünür iken diğer kayıt 2-7 görünür ise o kayıta formda geldiğimde de öyle görünmeli. Anlatabildim umarım...

GKMER,

Gönderdiğin örnekte bir sorun var çünkü yeni kayı girilmiyor ve mevcut kayıtlar içinde "Bay" seçimi yapılamıyor. Sanırım sıkıntı var.

Pardon biliyorum konu çok uzadı ancak.
İlişkileri silmeden bunu çözmenin bir yöntemi yokmu ?
Zira birbiri ile girintili bir db ilişkileri silmek imkansız.

Acaba bu sevdadan vazgeçmekmi gerek ? :)

Excel Vers. ve Dili
2003
Sevgili GKMER benim demek istediğim şu;
1. kayıtta bay seçtik askerliği işledik. 2.kayıtta bayan askerlik kutusu kalktı. Sonra 1.kayıta geri döndük askerlik kutusu görünmüyor. Kayıt aldı ama görüntü yok.
Her kayıt için hangi kutular açıksa görünmesini sağlayamıyoruz bir türlü. Varmıdır bir yolu?