Aktif hücrede yapılan çift klik'le uygulama çalıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar, Çalışma sayfasına çift klikle uygulama konabiliyor acaba aktif hücreye ayrıca çift klik yapıldığında makro bağlanabilirmi. Tarih yazılacak bir hücrem var ve kullanıcı tarih hücresine çift klik yaptığında takvim formunun çalışmasını istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte dosyayı incelermisiniz.

Takvimin çalışması için Microsoft MonthView Control 6.0 kontrolünün aktif olması gerekmektedir. (Hata mesajı alabilirsiniz.)

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Eki inceleyin

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Sayın fructose, İlginiz için çok teşekkür ederim ama yaptığınız örnekte ; benim sorumu yanlış sormamdan ötürü çift klik'i sayfanın neresinde yaparsan yap takvim formu açılıyor. Benim yapmak istediğim, c sütununu tarih kısmı olarak ayarladığım için sadece c sütununa ait aktif hücrelere çift klik yaptığımda takvim formunu çalıştırmak.Acaba bu mümkün mü? Tekrar teşekkür ederim.

[vb:1:aa6e4b63d4]Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
If ActiveCell.Column = 3 Then 'veya Target (hedef kolon da olabilir)
UserForm1.Show
Else:
MsgBox "aktif kolon C değil" 'veya Exit Sub
End If
End Sub[/vb:1:aa6e4b63d4]

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
nazif74' Alıntı:
Benim yapmak istediğim, c sütununu tarih kısmı olarak ayarladığım için sadece c sütununa ait aktif hücrelere çift klik yaptığımda takvim formunu çalıştırmak.
Sn Nazif istediğiniz şekilde yukarıdaki dosyayı güncelledim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Teşekkür,teşekkür

Sayın fructose, Sorunum yazdığınız kodlarla çözüldü çok teşekkür ederim.