aktif hücreyi renklendirme, web sayfasına link verme

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
ArkadasLar onceLikLe seLamLar.. Size birden fazla sorum oLacak. iLgiLenen arkadasLara simdiden tesekkur ederim.
Soru 1: Aktif olan hucrenin rengini degistirme konusundaki ;
Kod:
Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
If Application.CutCopyMode = xlCopy Then Exit Sub
If Application.CutCopyMode = xlCut Then Exit Sub
On Error Resume Next
Cells.FormatConditions.Delete
[z1] = 1
Range(Cells(ActiveCell.Row, 1), Cells(ActiveCell.Row, 20)).FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:="=$z$1=1"
Range(Cells(ActiveCell.Row, 1), Cells(ActiveCell.Row, 20)).FormatConditions(1).Interior.ColorIndex = 36
Range(Cells(ActiveCell.Row, 1), Cells(ActiveCell.Row, 20)).FormatConditions(1).Font.Bold = True
Range(Cells(ActiveCell.Row, 1), Cells(ActiveCell.Row, 20)).FormatConditions(1).Font.ColorIndex = 3
'www.excel.web.tr
Application.StatusBar = "     Değer    :    " & ActiveCell.Value
End Sub
sekLinde kuLLandlglm kod caLlslyor. Fakat bayimin gondermis oldugu fiyat listesinde aktif degil. Acaba neden olabilir. Fiyat listesinde bin uzeri urun oldugu icin sabahtan aksama kadar gozlerim kamasiyor.
Soru 2: Bir sutunda bulunan www.hepsiburada.com gibi internet uzerinden online satis yapan siteleri once txt uzerinde girdim daha sonra excel e gectim. Fakat bu siteler kopru olarak gorunmuyor ayrica misal olarak hepsiburada.com seklinde yazdim. Sutundaki butun adreslerin basina www. gibi yada farkLi bir deger nasil atarim. Birde hepsine direk olarak nasil kopru kurabilirim.
Soru 3: Bir bilgisayar firmasinda caLlslyorum. Birden cok yerden fiyat listesi geliyor fakat bu bizim icin yeterLi oLmuyor ve internet uzerinde onLine aLlsveris siteLerinin fiyatLarlnlda tek tek kontrol etmek zorunda kaLlyorum. Bunun icin aciLen bir yontem geListirmem gerek. Sanirim sizin yardimLarlnlz oLmadan imkanslz... Tam kafamda tasarLayamamakLa birLikte ornegin "80 gb sata disk" x oLsun. X urununu ben excel uzerinde fiyat listelerimde bulup ayni zamanda kisa yoLdan diger alisveris sitelerinde ki fiyatlari karsilastlrmak istiyorum. AkLima ufak bi http yazmak geLiyor ama biLmiyorum. Sanirim cok sey istiyorum :D Office 2003 TR kuLLanlyorum
Bu kadar yaziyi okuyan arkadasLarlm hepinize tesekkur ediyorum. BuyukLerimin de eLLerinden opuyorum sagoLun varoLun.. Siz oLmasaydiniz exceL kuLLanmayl ogrenemezdim ( Gerci daha %1 deyim ama oLsun o biLe sizin sayenizde)
SaygiLarimLa Sabri SARIKAYA
sabrisarikaya@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayın sabrisarikaya,

1.sorunuzdaki kodları ben yazdığım için cevabınıda ben yazıyorum.

Fakat bayimin gondermis oldugu fiyat listesinde aktif degil.
İlgili kodları, bayilerinizin gönderdiği dosyanın Thisworkbook bölümüne kopyalarsanız çalışacaktır.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
Sayin ripek,
Dun gece cok uzun ugrastlglm icin sanlrsam sacmaLadlm. Az once denemek uzre dosyayl actlglmda caLlslyor oLdugunu gordum kusura kaLmayln. Ilginize cok tesekkur ederim sagLlcakLa kaLln..