alarm programı

Excel Vers. ve Dili
MS 2003 TR
arkadaşlar ekte verilen alarm programı neden çalışmadı..bi baksanız..
olay basit aslında tarih saat alanları geçerli Date ve Time eşit olunca Uyarı alanındaki veri MsgBox olarak çıksın...ama çalışmadı...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın potomyali,

Dikkat ederseniz formunuzun üstündeki saat düzgün çalışmıyor. Forma timer eklemeniz gereksiz. Access otomatik olarak forma timer ekliyor. Tek yapacağınız zamanın otomatik olarak her saniye artması için formun zaman ayarını 1000 olarak ayarlayın. 1000 mili saniye 1 saniye ediyor. Aşağıdaki koduda kullanabilirsiniz.

Kod:
Private Sub Form_Load()
Me.txtDate = Date
Me.txttime = Time
End Sub
Private Sub Form_Timer()
Me.txttime = Time
Me.txtDate = Date
End Sub
İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
MS 2003 TR
birden fazla alarm

sayın modalı,dediğin işlemi yaptım çalıştı..ancak ben birden fazla alarmın kurulup belli saatlerde uyarı alanındaki metni vermesini istiyorum..yani alarm 1'in tarihi saati ve uyarısı ile alarm 2 nin tarih saat ve uyarısı farklı..bu şekilde çoklu alarm kurmak için birden fazla tablo yapıp bunları tek formdamı toplamam gerekiyor..sadece form kullanarak farklı alan adları kullansam bu sefer tablosuz formu nasıl kayıt ederim..

Excel Vers. ve Dili
access
Peki arkadaşlar acceste sesli alarm nasıl yapabiliriz,bu konuda bilgisi,örneği olan ardaşımız varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhabalar...

Tesadüf, bende şu sıralar bir alarm programı hazırlıyorum. Saatli Maarif Takvimine monte etmeyi düşünüyorum. Yıl sonunu bulur..

Tasarladığım alarm, aynı cep telefonlarındaki gibi. Hatta bunda dilediğiniz kadar alarm zamanı ekleyebiliyorsunuz ve sesli uyarı ile birlikte gelen ekranda (alarm notu da var tabii) alarmı istediğiniz zaman sonrasına (5, 10, 25 vs.) erteleyebiliyorsunuz.

Çok Yakında Excel Web Tr'de :)

http://www.resim-yukle.net

http://www.resim-yukle.net

Excel Vers. ve Dili
access
Sayın Taruz sabırla bekliyorum,bekliyoruz Teşekkürler

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar,
Sayın Taruz valla siz çok zevklisiniz, tasarım uzmanı olmalısınız, formdaki renkler, dizayn çok süper ya, uyumu çok güzel yakalıyorsunuz.
Sizi canı gönülden tebrik ederim,
İyi geceler dilerim...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın akd..

Teşekkür ederim iltifatlarınız için. İşim tasarımcılık değil ama iyi bir programın görsel dizaynının en az teknik detayları kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Sizin de benle aynı fikirde olduğunuza eminim. En azından son eklediğiniz menü örneği böyle söylüyor :)

Sayın celoy..

Takvimin bir kaç detayı kaldı. Vakit buldukça el attığım için bitirmesi zaman alıyor. En kısa zamanda inşallah..

Saygılar, iyi geceler..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Taruz;

Merhaba.

Yeni çalışmanızı sabırsızlıkla beliyoruz. Kolay gelsin.

Selamlarımla.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Taruz, değerli hocam;

Günaydın...

Evet, sabırsızlıkla eserinizi bekliyoruz.

Resmi bile, bizi heyecanlandırmaya yetti.

Sevgiler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
daha önceden böyle bir konuya değinmiştim görsellik üzerine yani form tasarımları, açılış ve kapanış efektleri vs. o zaman pek destek bulamadım içerik daha önemli diyen arkadaşlar oldu ancak görüyorum ki zaman benden yana değişti...

hakikaten güzel bir çalışma olacak bir çok alanda da kullanılabilecek ha gayret taruz kardeş seni bekliyoruz...

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
access
Merhabalar...

Tesadüf, bende şu sıralar bir alarm programı hazırlıyorum. Saatli Maarif Takvimine monte etmeyi düşünüyorum. Yıl sonunu bulur..

Tasarladığım alarm, aynı cep telefonlarındaki gibi. Hatta bunda dilediğiniz kadar alarm zamanı ekleyebiliyorsunuz ve sesli uyarı ile birlikte gelen ekranda (alarm notu da var tabii) alarmı istediğiniz zaman sonrasına (5, 10, 25 vs.) erteleyebiliyorsunuz.

Çok Yakında Excel Web Tr'de :)

Taruz Hocam kolay gelsin
alarm proğramınız acaba ne durumda merak ettik,,bitmiş ise ekleyebilirmisiniz,

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
kolay gelsin
alarm proğramınız acaba ne durumda merak ettik,,bitmiş ise ekleyebilirmisiniz,
Maalesef, sayın celoy.. O gün bugündür ilgilenemedim..

Saatli maarif takvimi ile birleştireceğimden biraz zaman alıyor.. Ama sözüm söz.. En kısa zamanda inşallah.. ;)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın taruz burda bir resim vardı güzel bir arayüz şimdi o da yok olmuş bi ekleyin yada mümkünatı varsa yani yapılmış basit bitmemiş de olabilir bana ön yüzü lazım ...
mail atarsanız sevinirim...
ayhankara38@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
sayın taruz burda bir resim vardı güzel bir arayüz şimdi o da yok olmuş bi ekleyin yada mümkünatı varsa yani yapılmış basit bitmemiş de olabilir bana ön yüzü lazım ...
mail atarsanız sevinirim...
ayhankara38@hotmail.com
Merhaba..

Resimler, yüklediğim sitenin çökertilmesi sonucunda silinmiş.. Resimleri *.jpg olarak ekledim.. Bir kaç güne kalmaz programı da eklerim..

Son düzenleme: