Alt form ile ilgili Arkadaşlarımızdan ve Üstadlarımın yardımlarını bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
İlk önce aynı konuya bir başlık dah açtığım özür dilerim. Çünkü çalışmama bir cevap gelmedi çalışmam bu şekilde yarım kaldı. Göndermiş olduğum örnekte yapmak istediğim ilk önce maas_tahakkuk formunda maas_donemi_yıl ve maas_dönemi_ay kutularındaki verileri magazasi Sorgu alt formunda aktif olan sayfada kac kayıt varsa hepsının maas_donemi_yil ve maas_donemi_ay kısımlarına yazdırmak ıstıyorum ben oraya komut41 dıye bır komut dugmesı koydum ama oda ımlec hangı satırda ıse orayı degıstırdı ben aktıf sayfadakı tum kayıtların degısmesını ıstıyordum. Birde yine aynı sayfada yapamadığım alt formda zam_oranı diye bir metin kutusu var oraya herhangi bir rakam girdiğimde o rakam oranın da personel_maasi kısmına zam yapıyorum. ör:zam oranına 10 yazdım maası 500 ıken 550 yaptı 10 yapmaktan vazgectım zam oranı kısmını 15 yaptıgımda 500 uzerınden degılde 550 uzerınden hesaplıyor aslında olması gereken 500 uzerınden hesaplaması.Şimdiden cok tesekkurler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Arkadaşlar lütfen bu konuyla ilgili hiç kimse bir şey söylemeyecekmi en azından bir fikir.Bu konuyu daha öncede yazmıştım belki kolay bir şey ama ben yapamadım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba...

Örneğinizi .mdb ye çevirip yeniden ekleyebilirseniz yardımcı olacakların sayısı artacaktık..

İyi günler..

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Teşekkür ederim Sn. Taruz Kusura bakmayın office 2007'yide yeni yüklemiştim hiç farketmedim bu şekilde olduğunu dosyamı tekrardan ekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Rica ederim..

Kusur benim.. Alışkanlıkları bozup 2007 ye geçemedik daha.;)

Yanlız son örnek .mdb olmasına rağmen bende açılmadı.. Örneğinizdeki ilgili form vs elemanları yeni bir mdb dosyasına alıp ekleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Formda seçili kayda bağlı, alt formdaki verilerin güncelleştirilmesi ile ilgili sorununuzu hallettim. Zam işi için tablo yapılarınızda çok fazla değişiklik yapmak gerekli..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Teşekkür ederim Sn.Taruz elinize sağlık. Peki bu zam kısmı için ne gibi değişiklikler yapmam gerek. Kısaca da olsa anlatabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Kısaca; değiştirmekten vazgeçtiğinizde geri çağırmak için eski maaşları arşivleyeceğiniz bir tablo yapmalısınız..

Tabii bence ;)

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Sn.Taruz doğru söylüyorsunuz en son benim aklıma da gelen o olmuştu bu kadar uğraşmaktansa. Yalnız bu ay kısmını güncellediğimizde aynı mağaza ait kaç sayfa varsa hepsini değiştiriyor. Güncelleme yaptığımda sadece aktif sayfayı güncellemesini istiyorum ve ay ile birlikte yıl kısmınıda güncelleme yapmasını sağlamalıyım. Bu konudada bana yardım edermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba...

Dosyayı tekrar indirin. İlkinde yanlış dosya eklemiş, sonrasında düzeltmiştim. ;)

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Sn. Taruz teşekkür ederim güzel olmuş ama en son hangi mağazanın kayıtlarını güncellemişsem ve o mağaza daha önceki kayıtlarda da varsa o mağazaya ait bütün kayıtları değiştiriyor. Bunu sadece ilgili kaydın bilgilerini güncellemesini nasıl yaparım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Bu, olması gereken değil mi?

Aynı mağazanın aynı elemanlarına neden farklı bir kayıtta tekrar takakkuk çıkarma gereği duyuyorsunuz.

Tasarımınızın detaylarını inceledim. Yanlış anlamayın lütfen ama bana kalırsa tablolarınızın ve birbirileri ile olan ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Hatta üzerinde çalıştığımız form, altformla bağlı bile değil.

Mevcut düzen üzerinde yapacağınız düzenleme ve ilaveler sonrasında sıkıntılar yaratır.. Benim fikrim..;)

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Yeni konu olarak tekrar ekledim.

Son düzenleme: