Alt form ile ilgili problem

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Kendi adıma söyleyim accessi çok iyi bilmemekle birlikte sizlerin yardımları ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Göndermiş olduğum örneğe yorum yapmanız bizi her zaman daha iyiye yöneltiyor. Sn.Taruz örneğimi daha önce de görmüştünüz o çalışmada amacım mağazalarımızda çalışan personellerimize ödenen maas avans ve kesintilerini mağaza mağaza ve ay ay girip daha güzel bir şekilde takip etmek. Maas tahakkuk formunda alt forma ilgili mağazanın ocak ayı tahakkukunu yapıyorum bir sonraki ay yani şubat ayında yine aynı magazaya tahakkuk yapmam gerek şubak tahakkukunu yaptıgımda ocak ayında girdiğim ocak kayıtlarıda şubat oluyor. Bu sorunu nasıl aşarım. Bu çalışmada ne gibi değişiklikler yapmam gerek ve nasıl yaparım veya sil baştan yeniden mi deneyim.Sizlerin o değerli görüşlerini bekliyorum son gönderdiğiniz örneğide yeniden ekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba...

Bu şekilde bir düzende sorunlar bitmez.. Bana kalırsa ve sizin için çok zor olmayacaksa en baştan başlayın.. Tablolarınızı yeniden düzenleyin. Şu anki tablolarınız yanlış kurulmuş.. Birincil anahtar kavramını iyice inceleyin..

"Film kiralama hakkında fikir" başlıklı konuyu okumanızı öneririm.. Oradaki soru ve cevaplar iyi bir proje oluşturmanıza çok yardımcı olacaktır..

Selamlar..

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Teşekkürler, Sn Taruz daha öncede söyledim sizlerin sayesinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve öğreniyoruz. Ben bu işe tekrar başlıyorum.Çok sağolun.