Alt Form

Excel Vers. ve Dili
2000
Alt Form { Yardım }

Merhaba Arkadaşlar,

Nasıl anlatıcağımı bilmiyorum. =) Access'den dönem ödevi olarak bunu verdiler, ve hiçbirşey bilmiyorum ve de anlatmadılar, perşembe son gün... Bunun için yardım ederseniz, bir hâyır duamı alırsınız. =)

Şimdi stok takip yapıcam. Tabloları yaptım, formları oluşturdum, bide satış formu olucak ama onu yapamadım. Şimdi şöyle yapmak istiyorum ya da önerinizi istiyorum...

İlk olarak satılıcak ürünü seçeceğiz, daha sonra ürününü seçmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Alt form olarak bunu tavsiye ettiler ama yine yapamadım.

Bunun gibi bir nesne kullanmak istiyorum... Şöyle olucak... Şimdi Seçtiğimiz Firmanın istenilen bilgilerini bu nesnenin içine eklemek istiyorum ve aynı satıra seçtiğim ürünü yazıcak. Orada adedi girmek, kdv, iskonto, kar marjını yazmak istiyorum...
Daha sonra kaydet diyince kayıt olmasını istiyorum...

Bilmiyorum çok şey mi istedim... Yardım eden ve etmeyenlerden Allah razı olsun...

Eklenmiş Dosyalarda Projem bulunmaktadır... Daha ayrıntılı yardım edecek biri olursa =)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın BursAnkara,

Bir veritabanı uygulamasına başlamadan önce kalem kağıt alıp tüm fonksiyonları en ince noktasına kadar planlamanız gerekir.

Bu bağlamda bir karar vermeniz gerekir. Satış formunun ana ekseni ürünler mi müşteriler mi? Bu noktada kararsızlığa düştünüz.

Ana formunuzun temeli müşteri ise her müşteriye sattığınız ürünleri alt formda kaydedersiniz.

Ana formunuzun temeli ürün ise o zaman her ürünü sattığınız firmaları alt forma kaydedersiniz.

Bu noktada bu kararı vermeniz gerekir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2000
Sayın modalı,

İlk olarak konum ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ya tam olarak ne istediğimi bilmiyorum. Sadece geçer not almak istiyorum. =)
Ürün ile firma yeni bir tabloda kaydetmek istiyorum. Ya aslında ekrandaki tüm bilgiler hazırladığım tabloya eklemek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme: