alt formda son kayda ulaşıyor ancak kayıttan sonra düzeltmeye izin vermiyor

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Merhaba,
forumdan aldığım aşağıdaki kod ile alt formda en son kayda gidiyorum

Private Sub Form_Current()
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
End Sub

alt forumlarda en son kayıta geliyor işlenip satırdan çıkılınca satırı kilitliyor düzeltme yapmaya musade etmiyor. düzeltmeye izin vermesini sağlamak için ne yapmam gerekiyor.

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
altform özelliklerinde VERİ bölümünde düzenleme izni EVET mi ? yoksa HAYIR mı ?

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
veri ekleme, silme, düzenleme vb tamamı evet olarak işaretli

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
veri düzenleme ve diğer seçenekler evet olarak işaretli

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
arkadaşlar bu soru ile ilgilenebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Örneği gönderirseniz daha iyi olur. Bahsettiğiniz kullanımı hepimiz uyguluyoruz ama bu problem sizin çalışmaınzda ortaya çıkıyor. O zaman çalışmanızı göndererek çözüm aramak gerekmez mi sizce? Örneği gönderince mutlaka gözden kaçırdığınız bir hata ortaya çıkacaktır.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
sayın mehmetdemiral,
ekteki formun tahsil bilgileri alt formuna bakarsanız, bahsettiğim kodun bulunduğu altform örneği mevcut. orada da göreceğiniz gibi önceki kayıtların üzerinde düzenleme yapamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
sayın mehmetdemiral,
öncelikle ilginize teşekkür ederim. gönderdiğiniz ekte son kayda gitmiyor ve kodu da göremedim. kontrol edebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Özür dilerim kodu silmiştim. Açıldığındaki olay yordamına yapıştırısanız doğru çalışıyor. Sadece eski kayıdı düzeltip başka bir sekmeye tıklarsanız tekrar tahsil bilgilerine dönünce bıraktığınız yerde buluyorsunuz. Fakat başka çare de gözükmüyor. Her etkinleştiğinde yeni kayda git derseniz o zaman eski kayıtlara ulaşmak mümkün olmuyor. Bence aşağıdaki örneği kullanın. Diğer alt bilgilerde de aynı işlemi uyguladım. Bana sorarsanız bu şekilde işinizi görecektir. Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın mehmetdemiral,
sadece açıldığında olay yordamı olduğunda çalışırken kayıtlar arasında gezindiğimde dediğiniz gibi son kayda gitmiyor. en son çalışılan satırda kalıyor. acaba bu problemi halladebilecek bir arkadaşımız olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
arkadaşlar bu sorun ile ilgilenebilir misiniz?