Alt formdaki değerlerin ID bilgisini çekme???

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Merhaba sayın hocalarım;

Bir formum ve bir de alt formum (tablo) var. Alt formumda bir comboboxdan değer seçiyorum.
Her değerin bir ID'si var ve benim bu değere ulaşmam lazım.

Örneğin comboboxtaki 10 değer (a, b, c, d, e, f, g, h, j, i) olsun ID değerleri (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10) alt formda (b, e, h) değerleri seçildiğinde (yani alt formda 3 satır eklendiğinde) ID değeri olarak (2, 5, 8) veren vb koduna ihtiyacım var. :(
Sayın hocalarım yardımların ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aytaç,

Combobox un liste verisinde hem ID hem de adı olsun. ID ilk sütunda isim ikincide olsun. Comboboxun ilişkili sütunu 1 olsun. ID lerin görünmesini istemiyorsanız Sütun genişliklerini 0cm;2,5cm olarak ayarlayın. Böylece comboboxun değeri ID olur.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Rapor

Hocam Merhaba;
Aslında dediğiniz yöntem bir çok noktada işe yarar ama beni istediğim şey "Sipariş 22" adlı form üzerinde "Rapor Aç" düğmesine basınca "Rapor1" isimli raporu açmak fakat bunu "HİZMETSİPARİŞAYRINTI alt formu" isimli alt formdaki eklenmiş satırlarla ilgili olan etiketleri getirerek yapmak eğer hizmetid=1 ise rapor açılırken ait olduğu etiketin görünürlüğünün doğru olması (if hizmetid=1 then etiket1.visible= true) Hocam ben bunu

"""If Me.HİZMETID = "5" Then
Me.Etiket1.Visible = True"""

şeklinde denedim sadece aktif satırda çalışıyor. Diğer satırlar için tüm HİZMETID değerlerini nasıl alabilirm. Yani tüm satırlarda nası çalışabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum hocam. Saygılar...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003tr
sayın hocalarım,
sanırım benim derdimin dermanı yok. İlgi gösteren tüm üstadlarıma teşekkür ederim.