alt forum ve sorgu

Excel Vers. ve Dili
Access
ben bir forum yaptım bu da tablo 1 e bağlı
şu alanları içeriyor

isim:
Beyaz: (fiyat1)
Boyalı: (fiyat2)
Kapli: (fiyat3)

Yanına bir button koyup ekle yapmak istiorum böylece yeni kayda geçicek fakat altına koyduğum bir alt forum tüm kayıtları alt alta sıralıyacak ve toplayacak.

ben sorgu olusturup alt form sorgusu ile yapmaya calıstım ama her yeni kayıtta alt sorguda sıfırlanıyor

Bana yardım ederseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sonstiq,

Sizce mahzuru yoksa örneğinizi eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Böyle çok ezbere oluyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access
tamam işte burda

üstte ki
beyaz
renkli
kaplı
değerlerinin

her kayıtta altforma alt alta eklemesini istiyorum
ana form yeni kayıda geçtiğinde alt form sıfırlanmasın eski kayıtların üstüne yeniyi eklesin istiorum

Excel Vers. ve Dili
Sayın sonstiq,

Aynı kaydı niçin iki ayrı tabloda tutuyorsunuz anlayamadım. Ama sanırım istediğiniz buna benzer bir şey.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access
Teşekkür ederim

istediğim tamamen budur.
peki bişey sormak istiyorum
sanırım olay button da gizli
peki button için (kayıt ekle) gereken komutları kendiniz mi yazdınız
yoksa bu iş için özelleştirilmiş bi program var mı?

yani c+ fln mı bilmek lazım?

Excel Vers. ve Dili
Sayın sonstiq,

Oradaki kodlar VBA kodları. Yani Visual Basic ın Office uygulamaları için geliştirilmiş bir dil. Ama genel olarak programcılık mantığını biliyorsanız öğrenmesi çok basit. Biraz araştırma ve biraz uygulamayla kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Web de MSDN Librrary altında çok geniş bilgi var. Biraz oradan biraz da yapılmış uygulamaları inceleyerek ilerletebilirsiniz.

KayıtEkle alt programını düğümeden çağırıp çalıştırdım. Aynı kodları düğümenin klik olayına da ekleyebilirdim. Ama modül olarak yapmak hem yapan için hem de inceleyen için kolaylık.

Oradaki kodları kopyalayıp istediğiniz uygulmaya yapıştırabilirsiniz. Şu an elinizde ADO ile kayıt ekleme kodu var. Değiştireceğiniz tablo adı ve kayıt ekleyeceğiniz alanlar. Yanlız unutmayın numaralama hep 0 dan başlıyor 1 den değil.

Yalnız burada dikkat edeceğiniz konu aynı verileri iki ayrı tabloda tutmanız ileride hatalara neden olur. VeriTabanında aynı verileri iki ayrı tabloda tutmak veri tutarsızlığına neden oluyor. Bir de verilerde düzeltme yaptığınızda kayıt ekle butonunun çalıştırdığı kodlar yetersiz kalacak. orada yeni bir kayıt açan kodlar var.

İyi çalışmalar:)