Alt Tablodaki Toplamları Üst Tablodaki Genel Toplama Yazdırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Değerli forum üyeleri uzun aramadan sonra çözemediğim bir sorun hakkında sizi danışmak istedim.İki tane tablom var Sipariş, Sipariş_AltTablo. Bu tablolara giriş yaparken Sipariş_AltToplasındaki Toplam sonuçlarını bir üst Tablo olan Sipariş tablosundaki Genel toplama veri kaydetmesini istiyorum.Örneklerin çoğu Genel Toplam görüntülemeyle ilgili.Benim istediğim toplamları üst tablodu genel toplam alanına veri olarak kaydetmesi.Programıda örnek olması için ekte veriyorum.Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Herkese Teşekkür.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar soruma bakan olmuş ama cevap veren olmamış.Çokmu zor bir soru sordum acaba.Konu önemli benim için yardım ederseniz çok memnun olucam.

Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın Taruz cevanız için teşekkür ederim.Bu linki ben incelemiştim.Benim istediğim daha farklı.Alt tablodaki toplam değerini üst tablodaki GenelToplamına veri olarak yazdırmak istiyorum.Bilmem anlatabildim.

Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın eskala cevabınız için teşekkürler.İstediğim tam olarak sizin yaptığınız gibi değil.Toplamları Tablo1'deki (Tobla Form değil) GenelToplam fieldına eklemesi.Yani ilerde rapor oluşturduğumda direk Genel Toplama baktıracağım.Bu şekilde Genel Toplan fieldına bir veri girişi olmuyor.Sadece Form üzerinde gösterilmesini sağlıyor.Benim istediğim veri girişinin olması.

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
o zaman forma bir komut ekleyip yapılır. ekte bakınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar bütün gün forumda araştırma yaptım.Bir çok arkadaşta benim sorduğum soruya benzer sorular sormuşlar fakat hiçbiri cevap alamamış.Benim bu sorunu çözmem gerektiğinden ve yetersiz code bilgimden dolayı size soruyu değiştirerek soruyorum.

Alt tablodaki Toplam bilgisini üstopladaki metin kutusunun içine =Siparis_AltTablo.Form!Metin10 komutuyla yazdırıyoruz.Peki bu değeri forma bir tane kaydet butonu koyarak içine bir code yazıp bu metin kutusu içindeki oluşan değeri benim siparis ana tablom içindeki Genel Toplam alanına yapıştırabilirmiyiz :dusun:

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın eskala ve GKMER tam almak istedğim cevabı vermişsiniz.Her ikinizede ayrı ayrı teşekkür ederim.İnanın bu sorunun cevabını bütün gün forumda aradım ve bulamadım.Cevabıda çok basitmişsin.:) (El elden üstündür) Umarım verdiğiniz cevap diğer forum üyelerininde işine yarar.Tekrar teşekkürler.