altformudaki yeni kayıt işlemini geri alma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar merhaba.Ana formum üzerine denetim sihirbazından faydalanarak geri al butonu oluşturuyorum.yeni kayıt işlemi yaptığım zaman geri al butonuna bastığımda ana formdaki kayıtları iptal ediyor fakat onabağlı olan alt forumdaki işlemi iptal edemiyor "Geri al komutu veya işlemi kullanılamaz" diye mesaj çıkıyor.Forumda ve diğer forumlarda araştırma yaptım fakat net bir cevap bulamadım.Sadece istediğime biraz yakın olan docmd.runcommand acCmdDeleteRocord komutu işime yarar gibi oldu.Bu komutu çalıştırıncada adamın ödünü koprarır gibi kayıtlar silineceeeek diye mesaj çıkıyor.Bu konuda fikri olan veya yapmış olduğum işlemde bir mantıksızlık varsa kardeş sen bu işle fazla uğraşma bu şundan bunda dolayı olmuyor diye bir açıklama yaparsa sevinirim.

teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Değerli forum üyeleri. Yukardaki problemin çözümünü ilerde başka bir arkadaşımızında işine yarar düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istiyorum.Eminim Access konusunda uzmanlaşmış arkadaşların bu konuda daha değişik çözüm yöntemleri vardır ama malesef bu konuda cevap gelmediği için ben kendi bulduğum yöntemi kullanmak zorunda kaldım.Aşağıda komutları yazınca eminim bir çok arkadaş biz bunu biliyoruz nevar bunda diyecek ama şunu unutmamak lazım bu formum müdavimi benim gibi programcılığa yeni başlayan arkadaşlardır.
Hekerse saygılar

Private Sub iptal_Click()
If MsgBox("Kaydı iptal etmek istiyormusun ?", vbYesNo + vbCritical + vbDefaultButton4, "Dikkat") = vbYes Then

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunCommand acCmdDeleteRecord
DoCmd.SetWarnings True
End If
End Sub