Altın Üyelik Yerine ... ???

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
arkadaşlar, aklıma şöyle bir fikir geldi!
Öneri-1: altın üyelik yerine üye olan her kullanıcı hergün 3-5 reklama tıklasa ve bunun takibi sonucuna göre dosya işlemlerine izin verilse? Böylece sitenin de geliri artmış olur.

Öneri-2: Altın üyelik aynen kalsın, diğer kullanıcılar için reklam tıklama sayısına göre dosya işlemlerine izin verilsin

Olabilir mi?

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
arkadaşlar, aklıma şöyle bir fikir geldi!
Öneri-1: altın üyelik yerine üye olan her kullanıcı hergün 3-5 reklama tıklasa ve bunun takibi sonucuna göre dosya işlemlerine izin verilse? Böylece sitenin de geliri artmış olur.

Öneri-2: Altın üyelik aynen kalsın, diğer kullanıcılar için reklam tıklama sayısına göre dosya işlemlerine izin verilsin

Olabilir mi?
Merhaba,
çözüm arayışlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Öneriniz iki yönden uygun değil;
1- Google reklam yayınlama şartları buna izin vermiyor.

2- Reklam verenler tıklanma başına ücret ödüyor ve amaçları sitelerine gerçekten potansiyel müşteri olabilecek kişileri çekebilmek.
Bu dosya indirebilmek için reklama tıklayacak olan üyeler aslında bu firmaların reklamları ile ilgili olmayacaklar ve sadece dosya indirebilmek için reklam verenin ödeme yapmasını sağlayacaklardır.
Bu da çok etik bir durum değil kanımca.

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
Ben mi yanlış anladım?
tıklama başına parayı siz mi veriyorsunuz?
reklam veren firmanın vermesi gerekmiyor mu?
GOOGLE REKLAM politikası mı bunun sebebi?

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Ben mi yanlış anladım?
tıklama başına parayı siz mi veriyorsunuz?
reklam veren firmanın vermesi gerekmiyor mu?
GOOGLE REKLAM politikası mı bunun sebebi?
Siz yanlış anlamışsınız.

--

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Tıklama başına ücreti reklam veren ödüyor, doğru.

Benim demek istediği o reklam veren bir beklenti için reklam veriyor ve para ödüyor.
Oysa biz forumdan dosya indirmek için reklama tıklayın dersek, reklam veren kandırılmış oluyor.

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
internette reklam vermenin amacı tıklanma sayısını arttırmak aslında, onunda işine gelmiş oluyor.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Bu durumda şöyle bir diyalog yaşanacaktır.
- Dosya indiremiyorum neden ?
+ Dosya yükleyip/indirmek için altın üye olmalısınız veya reklamları tıklayarak günlük limitinize ulaşmalısınız. Böylece dosya indirebilirsiniz.

Bu cevaptan sonra kendine göre haklı olduğunu düşünen kullanıcılar. Saçma sapan cevaplar verebilir. Yeni giren kullanıcı siteyi gayri ciddi bulacaktır.
Bu uygulama site ismine zarar verebilir.

. . .

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 32 Bit TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02.01.2019
Benim amacım üye olmayanlara eleştiri değil veya tartışma ortamı yaramak değil ancak düşüncemide yazmaktan kendimi alıkoyamadım. Sıradan bir otomobil dergisine bile 10 tl verip okuyup çöpe atıyoruz, bu siteden hergün yeni bilgi öğrenip yeni şeyler yapıyoruz, 15 tl ye 1 yıl faydalanıyoruz arkdaşlar, 15 tl bence gayet makul bir ücret ayrıca burdaki uzman arkdaşlar üye arkdaşlarımızın bir sorusuna dakikalarca zaman ayırıp çabalayıp yardımcı oluyorlar vede bir sefer değil her sefer özenli bir şekilde yardımcı oluyorlar, benim burda amacım yağcılık değil, ben bunu yazma ihtyacı duydum çünkü burası bir kitap gibi düşünün sürekli güncellenen yenilenen bilgi deposu, bence bu gibi konular hiç açılmasın burdaki bize onca emek verip yardımcı olan uzman arkdaşlara haksızlık olmasın. Birde altın üye olmasan bile sadece dosya indiremyiorsun direk onuda başka siteden dosya paylaşım sistemin paylaşınca yine arkdaşlar yardımcı oluyor ve aynen sizin paylaştığınız gibi yapıp dosya yüklüyor. Bu sitede emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.İyi akşamlar