Ana form üzerinden iptal seçenekli düğmeye bastığımda uyarı metni alıyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba,

Bir ana formum var. bu formun üzerinde parametrik raporlar almak için komutlar mevcut. komutlara basıldığında parametre değerlerinin girileceği alanlar ile "raporu aç" ve "İptal" seçenekleri bulunan parametrik form açılıyor. buradan "raporu aç" düğmesini tıkladığımda rapor sorunsuz açılıyor.

ancak "İptal" düğmesine tıkladığımda "Open report eylemi iptal edildi" şeklinde uyarı metni geliyor. (üzerinde "tamam" komutu bulunuyor) İptal komutuna bastığımda uyarı metninin gelmesini nasıl önleyebilirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
uzman arkadaşlar sorumla ilgilenebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Bu şekilde daha çok beklersiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Diyelim ki bu raporu çalıştırmak için bir düğme koydunuz. (Örnek göndermediğiniz için Yeni54 kızdı ama yine de ben yardım edeyim ki sitenin müşterisi artsın) Düğmenizin adı komut1 olsun ve açacağınız raporun adı da rapor1 olsun. Düğmenizin kodları da şöyle olsun:

Private Sub Komut1_Click()
On Error GoTo Err_Komut1_Click

Dim stDocName As String

stDocName = "rapor1"
DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview

Exit_Komut1_Click:
Exit Sub

Err_Komut1_Click:
'MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut1_Click

End Sub

Burada şu son bölüme dikkat edin

Err_Komut1_Click:
'MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut1_Click

Msgboxun "err.description" satırının başına ' işareti koydum. Böylece sihirbazın sizin için oluşturduğu raporu çalıştıran kodlarda iptal tuşundaki uyarıyı kapatmış oldunuz. Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
çok teşekkür ederim. Kimseyi kızdırmak istemedim ama bundan sonra örnek göndermeye de dikkat ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
:)) Yeni54... Bence senin kullanıcı adını Kızgın54 olarak değiştirelim arkadaşım. Beni de Yeni54 ile iletişim merkezi ilan edecekler..