Anasayfada uygunsuz reklamlar

merhaba ben fatih hayli zamandır bu siteden faydalanıyorum.zaman zaman kendi ürettiğim exel çalışmalarını paylaşıyorum.Ancak açılış sayfasında reklam da olsa bu görüntüler bu siteye yakışmıyor.selamlar.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Ben hiç rast gelmedim böyle bir reklama.
Sizin bilgisayarda spy olmasın.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
merhaba ben fatih hayli zamandır bu siteden faydalanıyorum.zaman zaman kendi ürettiğim exel çalışmalarını paylaşıyorum.Ancak açılış sayfasında reklam da olsa bu görüntüler bu siteye yakışmıyor.selamlar.
Ne tür uygunsuz reklamlar, biraz daha açarmısınız, ben şimdiye kadar hiç denk gelmedim. Bu reklamlar google tarafından verildiği için bizim kontrolümüz dışındadır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
sadece selülit reklamları çıkıyo. onun dışında ben de denk gelmedim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba...

Bende aynı konudan dolayı sıkıntılıyım.. Hatta forum, açılış sayfamken bu sebepten dolayı değiştirmek zorunda kaldım..

Aynı şekilde spy olduğunu düşünerek bir kaç yazılımla bilgisayarı tarattım ama sonuç değişmedi..

S

Skorpiyon

Misafir
Selamlar,

Şahsen ben daha önce ekli dosyada göndermiş olduğunuz tarzda bir reklama hiç rastlamadım.

Yalnız gerçekten böyle bir durum söz konusu ise, durumun düzeltilmesi adına birşeyler yapılmalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Selamlar,

Şahsen ben daha önce ekli dosyada göndermiş olduğunuz tarzda bir reklama hiç rastlamadım.

Yalnız gerçekten böyle bir durum söz konusu ise, durumun düzeltilmesi adına birşeyler yapılmalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
Umarım benim bilgisayarımdan kaynaklanan bir sorundur..

Bu reklamlardaki resimler hareketli ve inanın ekteki en uslu! olanı..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Taruz,

Böylesine birşeyi neden diğer üyeler görmüyor da siz görüyosunuz?

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değerli Arkadaşlar,
Ana sayfadaki reklam alanında yayınlanacak reklamları Google seçiyor ve yayınlıyor.
Google kesinlikle müstehcen reklam içeriğini onaylamıyor ve elinden geldiğince bu tür reklamları filtreliyor.
Ancak bu reklamları yayınlamak isteyenler çeşitli yollarla google yanıltıp kısa sürelide olsa reklamlarının yayınlanmasını sağlıyorlar.
Google'ın bu konudaki açıklaması için
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=9744&topic=143
adresine bakın.

Bu olayın nasıl meydana gelebileceğini ise kısaca şöyle özetleyeyim.
Kötü niyetli kişi Google da reklam yayınlamak için bir hesap açıyor. Masum bir resimli reklam ekliyor. Google resimli reklamları inceliyor ve uygun buluyor. Reklam belli bir süre yayınlandıktan sonra kişi o reklamı siliyor ve uygunsuz reklamı yayına sokuyor. Müşteri daha önceden onaylı olduğundan Google sistemi yeni eklenen resimli reklamı incelemeden yayına veriyor.
Reklam bir çok sitede aynı anda yayınlandığından hemen birileri Google'a şikayette buluyor. Google olayı haber alır almaz reklamı yayından kaldırıyor.
İşte bu yüzden dolayı bu tür reklamları sadece bazı üyeler görebiliyor.

Dünya var oldukça kötü niyetli insanlar da olacaktır.

sizlerden tek ricam bu tür reklamları gördüğünüzde reklamın altında yer lan "Geri Bildirim" linkini tıklayarak uyarıda bulunmanızdır.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın Taruz,

Böylesine birşeyi neden diğer üyeler görmüyor da siz görüyosunuz?
Bunu ben bilemem...

Kinaye kokan bu sorunuzun cevabını ben veremem!

Kaldıki Hüseyin Bey gerekli açıklamayı yaptı.. Yoksa en hafifinden halüsülasyon gördüğüme inanacaktınız sanırım..

Bu cevabı yazarken bile üst tarafta güzel kızlar beni sitelerine davet ediyorlar!..

Ekleyim, siz daha sonra silersiniz..

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Başka bir bilgisayardan foruma girermisiniz.

Sonuç ne olacak.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Taruz,

Hiç bir art niyetim olmadan sordum size soruyu, olayı kendi çapımda anlamak için. Birçok arkadaş böyle birşey olmadığını söylüyor, siz başka birşey söylüyorsunuz, nerden internete bağlanıyorsunuz bilmiyorum, acaba bilgisayarınıza virüs vs bulaşmış olabilir mi?.

Sayın Hüseyin Bey, durumu açıklamış, bende mantıklı buldum, ama sizin "kinaye kokan" sözünüz de beni incitti.

Excel Vers. ve Dili
2000 tr
Değerli arkadaşlar
ifadelerinizle birbirinizi incitmeyin konu bende de görünmektedir. nasıl olur anlam veremedim. Bende konuyu duyurmak istiyordum .Sanırım konu Hüseyin arkadaşımızın anlattığı şekilde gelişiyor.
Duyarlı davrandığınız için hepinize teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Zafer Bey;

Foruma gün içinde üç ayrı bilgisayarla bağlanıyorum, ikisinde bu sorun var.. Daha önce yazdığım gibi, bilgisayarları tarattım sonuç aynı..

Yanlış anlaşılmasın, olayı büyütüyor falan da değilim.. Eğer sorun bende değil de site ile ilgili ise düzeltilebilir diyerekten yazdım.. Ama anlaşılıyorki makinelere format atacağız..

Necdet Bey;

Cevabınız için teşekkür ederim.. Yoksa kafamda gereksiz yere olumsuz önyargı oluşturacaktım..

Soruyu okuduğumda anladığım oydu ve bende sizin gibi hissetmiştim.. Demek ki yanlış anlaşılmış; özür dilerim..

Son düzenleme:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Taruz,

Bende sizin yanıtınız için teşekkür ederim. Sorun tatlıya bağlandı. :)

Excel Vers. ve Dili
2007
Türkçe
ArkadaŞlar Ayni Sorunlari Bande YaŞadim Ve Format Atinca Kurtuldum. Ondan Sonra HİÇ Denk Gelmedİm....yanİ Sorun Bİlgİsayarda Galİba Formda DeĞİl.....

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
interneti açınca veya bir siteye girince karşımıza çıkan uygunsuz reklam herzaman sorun olmuştur. ben bu soruna güzel bir çözüm önereceğim.
"Privacy.EraserPro5.92" adlı programı kullanıyorum. bilgisayar kapanırken programı otomatik çalışıyor. internetle ilgili geriye hiç bir iz bırakmayacak şekilde tüm dosyaları, temp dosyası, cookies vs siliyor. sonraki oturum açışınızda temiz bir ekran ve internet geçmişiyle ilgili hiçbir iz kalmıyor.

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-06-2027
dostlar, şu anda sitemizde sol tarafta "bu ünlü güzel kim" diye google reklamı var. Ben bu tür açık fotoğrafların reklam adı altında bile sitemizde olmasından rahatsızım. Bu tür reklamlar engellenemezmi ?. Biz bilgi ve eğitim adına sitemizi açınca bu tür açık reklamlarla karşılaşmak istemiyoruz. Bir şeyler öğrenmeye çalışırken zihin meşgul olmamalı diye düşünüyorum..