animasyon

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
iyi akşamlar Levent Bey ,adım hıdır elimden gelen budur misali, kanatlar umarım olmuştur.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sizi tebrik etmek gerekir, gerçekten güzel çizimler, dosya ektedir, kuş uçmaktadır.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler Levent Bey
iyi de diğer kanatlar nerede?Şu işi nasıl yaptığınızı açıklarsanız daha da memnun olacağım.Çünkü ben bunları 1.sınıf öğrencilerine toplama,çıkarma kavratırken kullanacağım.dikkat çeksin diye hareketli nesneler kullanmak istiyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Öncelikle verdiğiniz 7 adet çizimden üç adet kuş resmi oluşturdum. Sonra bunları gruplayarak 3 resim haline getirdim. Daha sonra bu resimleri üstüste yerleştirdim. En sonunda da yazdığım kod ile her seferinde birini gösterip diğerlerini gizledim. Elbette bu resimler sıra ile gösterilirken bir timer kullanmak gerekiyor, bu gizle-göster olayınıda timer içinde gerçekleştirdim. Başka nasıl anlatılır açıkçası bilemiyorum. Alt+F11 ile kodu görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Çok teşekkür ederim.Gerisini ben çözerim.Bu formun ve sizlerin sayesinde birçok şeyi öğrendim.Ama daha çok öğrenmem gerekiyor.Çünkü excel bir derya.iyi akşamlar