Animated Gif-Formda Hareketli Resim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Access de Hareketli Resim:

Accesse de hareketli resimleri kullanmak istiyorsanız aşağıdakileri uygulayın.
Adım 1.
Ekteki Gif89.dll i sistem dosyasına kopyalayın...C:\Windows\System folder.
Adım 2.
Þimdi Start ve Run a aşağıdakini yazarak windowsa register edin:

C:\Windows\System\Regsvr32.exe C:\Windows\System\Gif89.dll
(tamamen yukarıdaki gibi yazın)

VEYA
"Find Files" ı kullanarak:

Regsvr32.exe, Gif89.dll
(tamamen yukarıdaki gibi yazın)
li bulun.Sonra Gif89.dll i tutup Regsvr32.exe nin üzerine bırakın.Bu da dll file register eder.
Adım 3.
Þimdi accessin içindeki ActiveX i register etmek gerekiyor.Bunun için Accessi açın Tools menü den "ActiveX Controls"ü seçin. Register e clickleyin ve browse ile "Gif89.dll" filenı bulune C:\Windows\System folder. Üstüne clickleyin ve Registere basın.
Hepsi bu kadar.Yeni kontrolü access de kullanmak için ,Formunuzu design modda açın ve ve ana menüden sonra, ActiveX Control ve "Gif89 Class"ı seçin. Bu formun üzerine bir GIF objesi getirir.Gif Objesinde Properties den son sıradaki "File name" a de gidiniz ve filenızın tam adını ve yolunu tanımlayın. C:\Documents and Settings\ibrahim\My Documents\jale\access\candace\animgif\hor2.gif gibi .Ayrıca embed veya linkde yapabilirsiniz .
Artık istediğiniz gifi kullanabilirsiniz.Internetten istediğiniz kadar bedava gif bulabilirsiniz.Beğendiğiniz gifin üstüne gelin sağ tuş ve "Save Picture As", file tipinin gif olduğundan emin olarak istediğiniz foldera kopyalayabilirsiniz.
Ã?ZEL NOTE: Farklı makinalarda çalışabilmesi için Gif89.dll i mutlaka adım 2 deki gibi register etmek zorundasınız.Bunu yaparken fail ederse " Missing" Library referans görürsünüz

Ekli file:animated.zip

İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office2003
selamlar
Anlattığınız herşeyi harfiyen yaparak Gif98 Class'i çalıştırdım . İlk seferinde başarızla tamamlandı. fakat öbür uygulamalara da aynısını uygulamak istediğimde Gif98 Class çalışmıyor haberiniz olsun

İyi günler
Redne

Excel Vers. ve Dili
office2003
slm
hayır beni yanlış anladınız bende uyguladım. ve çok güzel oluyor ama yalnızca bir uygulamaya gif resmi ilave edebildim öbür formlara eklemek istediğimde izin vermedi
kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
office2003
tekrar slm
tamam bilgisayarımı açıp kapattıktan sonra bütün formlarda uygulayabiliyorum teşekkürler
redne

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Ataçı yüklemek istedim ama hata verdi.

Seçtiğiniz ataç artık sistemimizde bulunmamaktadır.

404 File Not Found: The File files/animated.zip does not exist.

Hepinize mutlu bir gün geçirmeniz temennilerimle

Ataç yok hata mesajı veriyor ,yardımcı olursanız sevinirim. :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

İşin kötüsü dosyayı ben kendi PC imden yüklemiştim ama şu an dosya bendede yok :kafa: :kafa: .Belki ALPEN bir şeyler yapabilir bekleyelim bakalım.

peki başka bilgisayarlardada o dll yi kayıt etmek gerekecekmi yani ben yaptıgım çalışmayı başka bilgisayarlarda sorunsuz çalıştırabilecekmiyim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Ã?zel notda şöyle söylemişim :D
"Farklı makinalarda çalışabilmesi için Gif89.dll i mutlaka adım 2 deki gibi en az bir kere register etmek zorundasınız."