Anket Formlarını girecek bir sistem yapma ve rapor oluşturma

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhaba Excel.web in değerli Üstadları. Ekte yapmış olduğumuz bir anket var. Yaklaşık 100 kişiyle yaptık , ama sayı değişebilir ve ilerleyen zamanlarda anket maddeleride değişebilir. Bu ekte verdiğim ankette verilen cevapları yapılacak kutucuklarla işaretleyerek kaydet deyip bir icmal oluşturabilsem, birde anket sonuçlarını yorumlamak için (diyelim yaş gurubunun dağılımı % olabilir, cinsiyetin dağılımı, verilen hizmetlerden memnuniyetin dağılımı gibi) raporlama yapabilirmiyim. Nasıl bir şey yapılabilir. Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30/07/2020
Veri girişi programı,access,sql gibi programlarla yapmanız gerekir.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30/07/2020
Access bilginiz varsa yapabilirsiniz fakat yoksa bu işi yapan insanlardan yardım almanız gerekir.Veri girişi programı hazırlamanız,onu spss veya excel formatına çevirmeniz ve analizinizi yapmanız pek basit işler değil

Herhalde 11. ve 26. soruları değerlendirilmesi farklı olacak 7 soruda da her grup hayvanı ayrı birer soru gibi farz ettim. Onlar sonradan tekrar değerlendirilecek.
Örnekte, Soru sonuçlarını Sayfa2 deki gibi her kişi için (2 kişi için örnek verdim) girerseniz filtre uygulayarak ve en alttaki "AltToplam" fonksiyonu uygulayıp, makro ile döngü kullanarak teker teker bu sonuçları başka bir sayfaya aktara biliriz veya Sayfa2'yi accesse alıp sorgu ile aynı sonucu elde edebiliriz

Ekli dosyalar