Anket Formülü

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
değerli üstadlar; ekte gönderdiğim "anket dosyası" henüz tamamlanmamış şeklindedir. takıldığım nokta "memnuniyet 2 " sayfasında bulunan tabloya istediğim verileri bir türlü getiremedim. benim istediğim; örneğin "hızar" kısmında 1.soruda kaç kişi 5 vermiş, kaç kişi 4, kaç kişi 3, kaç kişi 2 ve kaç kişi 1 puan vermiş onu bulmak ve her kısımın soru bazında memnuniyet yüzdesini bulmak bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. acil olarak ....
ve tüm bu yapmış olduğum karmaşık işlemi tek bir sayfada yapabilirmiyim .. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
:yardim:

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
anket formülüze yardım

arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Aşağıdaki dosyada 1.soru için yapılan formülleri diğer sorular için kendinize uyarlayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
memnuniyet oranları

zafer bey çok teşekkür ederim. tam istediğim formülüze. size birde şunu sormak istiyorum ama.. aynı hücrede katılımcının memnuniyet yüzdesi oranını bulmamız mümkün mü? acaba.. yani hücredeki değer 5,4,3,2 veya 1 olabilir, bu değer aynı zamanda bir memnuniyet seviyesini ifade ediyor. işte bu ifade edilen memnuniyet yüzdesini formüle ekleme yaparak aynı hücre içinde alabilirmiyiz?
umarım anlatabilmişimdir.. teşekkür ediyorum

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Aynı hücre için % istiiyorsanız

Topla çarpım ile o ünitenin örneğin kaç adet 5 verdiğini buluyoruz.
Eğersay ile de o ünitede kaç kişi olduğunu buluyoruz.

=TOPLA.ÇARPIM(('Veri Girişi'!$E$11:$E$99=B$2)*('Veri Girişi'!$D$11:$D$99=$A3))/EĞERSAY('Veri Girişi'!$D$23:$D$99;A$3)

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
teşekkür

zafer bey, ayrdımlarınıza çok teşekkür ediyorum. tam istediğim işlemleri verdiniz sağolun, varolun