ara bul

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
ekteki bul formunda verdiğim adı ve soyadı hanesine 1-2 veya 3 harf girildiğinde yazdığımız herflere ait ne kadar kayır varsa alttaki tabloda görünmesini istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
benim istediğim bu değil

istediğim gibi değil herhalde örneğe bakmamışsınız yinde ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
öncelikle formuna bir ekle activexlerden microsoftforms2.0 textbox ekle adınıda ara diye değiştir forma birde liste kutusu ekle ve adını liste diye değiştir formu kapat ve kaydet sonra bir sorgu yap içinde tc adı soyadı olsun ad ve soyadı kısmını ölçüt kısmına bir sıra atlayarak yani adı alanında ölçüt kısmının ilk satırına soyadı alanın ölçüt kısmının ikinci satırna verdiğimi yaz Like "*" & [Forms]![bul]![ara] & "*" sonra forma gel ve listenin veriyi bu sorgudan alacak şlekilde ayarla sonrada koyduğun textbox ın güncellendiğinde koduna liste.Requery yaz artık sen kutuya ne yazarsan yaz adı ve soyadı alanında arayacak sonra kayda tıklayınca ilgiliformun iligili kaydını aöçmayı sanırım yaparsın harf sayısı çoğaldıkça kendi arama yapar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Örneğinizi incelemiştim

istediğim gibi değil herhalde örneğe bakmamışsınız yinde ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Cahilliğime verin ama linkte verilen tuncerg'nin hazırladığı örnekle sizin istediğiniz yada Gülsüm Hanımın hazırladığı örnek arasında mantık ve işleyişinde ne fark var?... Linkteki örneği aşağıya koyuyorum..