arama bölümü çalışmıyor

Excel Vers. ve Dili
2007 EXCELL
Herkese merhaba

forumda aradım fakat problemime çözüm olacak konuyu bulamadım.
Aslında çok basit bir problem fakat neden olduğunu bir türlü anlayamadım lütfen yardımcı olun siz değerli üstadlarım bir kaç gündür uğraştığım sorunuma çözüm bulursunuz diye umut ederek sorunuma geliyorum sorun şudur;

windows 7 kullanıyorum ortak ağda sürekli çalıştığımız bazı exel dosyaları var ve sayı olarak oldukça fazla dolayısıyla arama bölümünü kullanarak istediğimiz dosyaları bulabiliyordum fakat son bir kaç gündür var olan dosyaları arama bölümünü kullanarak bulamıyorum sebebi ne olabilir ve çözümü nedir yardımlarınızı çok rica eder saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
Selam,
Arama kısmına dizin yazın
Dizin oluşturma seçeneklerini seçin
Değiştir düğmesine tıklayarak ortak ağda bulunan excel dosyalarınızın bulunduğu sürücü işaretlimi kontrol edin, işaretli değilse işaretleyin

Eğer işaretli ise önce Gelişmiş sonrada Yeniden oluştur düğmesine tıklayarak windowsun yeniden indexleme yapmasını sağlayınız (Bu işlem uzun sürebilir)

umarım sorununuzun çözümüne yardımcı olur

Excel Vers. ve Dili
2007 EXCELL
merhaba,
öncelikle ilginiz için teşekkürler.

söylediğiniz komutları yaptım fakat dizin oluşturma seçeneklerini seçtiğimiz bölümde ortak ağda bulunan excel dosyalarımın bulunduğu sürücü listelenmedi dolayısıyla çözüme ulaşamadım bu durumda nasıl bir yol izlemeleyim