ARAMA, LİSTELEME, LİSTEDEN SEÇME

mimamoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-03-2026
SELAM; Ekte çalıştığım dosyada Veriler, Anasayfa ve 23 İlçe isiminin bulunduğu sayfalar var. Anasayfa da İLÇE, ENVANTER, ADI, MAHALLE, SOKAK, ADA, PARSEL, KARAR gibi arama kriterlerinden en az biri yazıldığında TÜM İLÇELERDE ARA butonu ile arama sonucu İlçe isminin bulunduğu 23 sayfada arama yaparak bulduklarını listelesin istiyorum. Ayrıca bu listede herhangi bir satıra tıklanınca o verinin bulunduğu sayfadaki hücreye gitmesini yapabilirmiyiz. Ben beceremedim Yardımcı olabilirmisiniz. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Dosyanızda dikkatimi çeken noktalar şöyle:

ANA SAYFA'da verilerin listeleneceği kısımda birleştirilmiş hücre kullanmışsınız. Mümkün oldukça kullanmamalısınız, formül ve makro kullanımını zorlaştırabilir hatta makrolar çalışmayabilir.

ANA SAYFA'da Mahalle ve Sokak olarak başlıklarınız var ama ilçe sayfalarında bu sütunları göremedim.

ANA SAYFA'da Karar sütununuz var ama ilçe sayfalarında 3 farklı karar var, hangisi dikkate alınacak belli değil.

Belki başka sıkıntılar da olabilir ama bu sorunların öncelikli olarak düzeltilmesi gerekiyor.

Ayrıca Excel'in çalışma mantığına uygun olan sistem, tüm verilerin bir sayfada veritabanı şeklinde olması, bu sayfadan istenen verilerin başka bir sayfada çeşitli yöntemlerle raporlanması şeklindedir. Yani her ilçe için ayrı sayfa yapmak yerine bir sayfada tüm verilerin ilçe sütunu kullanılarak belirtilmesi bence daha uygundur.

Bir de örnek dosyanızda nerdeyse hiç veri yok. Örnek veriler olsun ki çözüm bulacak arkadaşlar çözümlerini deneyebilsin.

mimamoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
25-03-2026
İlginiz için çok teşekkürler. uyarılarınızı hemen düzelteyim.

mimamoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
25-03-2026
İlginiz için çok teşekkürler. uyarılarınızı hemen düzelteyim.
Sayın Yusuf44 uyarılarınız doğrultusunda düzelttim. İlçelerde 3 Karar sütunu var bunun üçündede arama yapması gerekiyor. Umarım arkadaşlar yardımcı olan olur. Selam ve saygılarımla

Ekli dosyalar