Ardışık sayfaların bir sayfaya basımı

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11.06.2022
Günaydın;
Arkadaşlar toplam 7500 kişilik üç sutunluk bir listem var;
Bunun printerden alırken 50 kişilik bölümünü kağıdın sol tarafına diğer 50 kişilik bölümünde kağıdın sağ tarafına yazmasını nasıl sağlayabilirim.Yani ardışık sayfaların aynı sayfaya basmak istiyorum.Bu 7500 kişilik listenin tamamını bu şekilde çıktı alabilirmiyim?

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
11.06.2022
Sorumu tam olarak anlatamadığımdanmı bir cevap alamadım acaba?

X

xxrt

Misafir
Yani sayfa 2'yi Sayfa 1 ile birlikte yanyana demek istiyorsunuz.Bunu ancak (belitmemişsiniz ama) word/excel'de ayrı bir sayfa'da düzenliyerek yaparsınız.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorumu tam olarak anlatamadığımdanmı bir cevap alamadım acaba?
Açık söylemek gerekirse öyle, sorunuzu defalarca okudum ama istediğinizi tam olarak zihnimde canlandıramadım. Dosyanızın küçük bir örneğini eklerseniz onun üzerinden gidelim. (250-300 kadar veri olması yeterlidir.)

Excel Vers. ve Dili
11.06.2022
Bu listem Excelde, Buradaki amacım yazıcıdan çıktı almak istediğimde kağıt tasarrufu sağlamak.
İki kağıda yazmadı gereken verileri tek kağıda toplamak.
Teşekkürler

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Anladığım kadarıyla, "Yazdırma Alanı" ile yapılabilir. Her 50 kişilik isim için Excelin "Yazdırma Alanı Belirle" ile, bir butona bağlayarak yapılabilir. "Makro Kaydet" ile her 50 kişilik isimler yapılıp bir butona bağlanabilir. İsimler binlerce olduğu için buton sayısıda fazla olur. Makro yazımını iyi bilen arkadaşlar, aktif pencereyi yada "Yazdırma Alanı" nı baz alınarak bir makro geliştirilirse, buton sayısı azalır. Yani tek butonla işlem yapılabilir. Mantık bu.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bir ayrıntıyı gözden kaçırdım. Bu liste başka bir alana yada sayfaya "Bağ Yapıştır"
ile istenilen iki 50'lik liste düzenlenebilir. Yukarıda anlatılanlar doğrultusunda sorun hal olabilir kanaatindeyim.

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Ekteki dosyayı incelermisiniz.Sanıyorum istediğiniz bu.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Eğer yazıcınız destekliyorsa, CTRL+P'ye bastıktan sonra Ã?zellikler düğmesine basın ve bir kağıda birden çok sayfa basma özelliğini açın. Ã?rneğin HP lazer yazıcılarda bu özellik Son işlem sekmesinin altında Belge Seçenekleri bölümündedir. Eğer yazıcınızın böyle bir özelliği varsa başka hiçbir ek işlem yapmadan bir sayfaya 2 hatta 4, 6, 9 veya 16 sayfa sığdırabilirsiniz.

Kolay gelsin.