Arka Plan Problemli Açılıyor

A

awesper

Misafir
Herkese İyi Çalışmalar diliyorum.

Bu forumdan çok şey öğreniyorum.Hepinizin ellerine sağlık bildiğinizi esirgemediğiniz için..

Sorum şöyle;
Biçim->sayfa dan satır ve sutun başlıklarının bulunmadığı bir sayfama arka plan atıyorum resim problemsiz olarak yerleşiyor.

Kaydedip çıkıyorum.Tekrar girmemde satır ve sutun başlıklarının bulunduğu (daha doğrusu olması gerekipte kaldırdığım) kısımlarda resim kırılıyor

page down + page up yaptğımda resim düzeliyor.Ancak bu bir rapor sayfası kullanıcı giriş yapmadığı için böyle ufak bir pürüz çirkin duruyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
This Workbook kod sayfasına aşağıdaki kodu kopyalayın;

Private Sub Workbook_Open()
ActiveWindow.DisplayHeadings = True
ActiveWindow.DisplayHeadings = False
End Sub

A

awesper

Misafir
Bundan önce hiç kod yazmadım ama azıcık programcılık bilgim var.

Worksheet_activate yapınca düzeldi.
workbook open olayında düzeltemedim.Kod yazmayı öğrenmek istiyordum zaten ama site zannedersem taşındığı için konuyla ilgili çalışan link bulamadım.

Site içinde sizin bildiğiniz bir link var mı ? İkinci olarak da kod yazmayı özümsemek için nasıl bir yol izlemek gerekir?Kaynak sormuyorum zaten benim en büyük kaynağım bu site.

Teşekkür ederim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kod yazmayı öğrenmek için aşağıda linkini verdiğim başta olmak üzere Excel Dersanesindeki konulara göz atın.

Ayrıca "Kod yazmayı özümsemek için nasıl bir yol izlemek gerekir?" demişsiniz. Üyelerden gelen soru ve cevapları takip edin. Bunları (basitlerinden başlayarak) kendiniz de yapmaya çalışın. Kod konusunda pek iyi olmadığım için aynı yöntemi ben de uyguluyorum.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=4228

A

awesper

Misafir
İlginiz için teşekkür ederim.