arkadaşlar 2 tarih arası saydırılacak

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-03-2024
merhaba benim sorunum resepsiyonda kullanılmak üzere bi dosya yapıyorum.
giriş tarihi ile cıkış tarihi arasındaki kalan odaları ögren mek istiyorum .

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın seha efecik,

Yanıtı doğru mu verdim yanlış mı verdim, inanın bende bilimyorum. Siz söyleyeceksiniz doğrusunu :)

Ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dizi formül ile çözmeye çalıştım. Formülde geçen ctarih B2:B12 aralığını göstermektedir. Formülü normal yazdıktan sonra Ctrl+Shift+Enter ile sonlandırıldı

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın necdet yesertener

benim burda yapmak istedigim oteldeki o gün dolu odaların sayısını bulmak.
buda g.tarih(giriş tarihi) ile c.tarih(cıkış tarihi) arasındaki G sütünunda vermiş oldugum tarihlerde kac oda kalıyor içerde onu ögren mek istiyorum?
buarada şuanda bu raporu çarşaf tabir edtigimiz kagıtta tutuyoruz buda her oda gelip gittiginde yeniden revize istiyor bayagı zor

yukarı da almış oldugum sonuc yeterlidegil ama ilginize genede teşekkür ederim

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
iyi akşamlar,

ek'teki Örneği inceleyiniz.

Sn.Necdet Bey gibi çözümün doğru olup olmadıgını bende bilmiyorum.Umarım işinizi görür.

NOT:Örnek'teki çözüm makro ile yapılmıstır.

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın Kemal Demir

gönderdiginiz cevap için teşekkürler fakat ben burda isteklerimi tam aktaramadım galiba
burada benim yapmak istedigim içerideki odaları saydırmak yani giriş tarihi ile başlayacak sayıl maya cıkış tarihi ile bitecek böylece girdigim rezarvasyonlarla içerde kac oda var ogün anlaya bilecegim (ve mevcut oda sayısından kendim cıkarıp boş odaları kolayca ögrenebilecegim )

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Anladığım kadarıyla bende makro ile yaptığım çözümü sunmak istiyorum. Eğer sizin istediğiniz sonuçları vermiyorsa örnek olarak gönderdiğiniz dosyaya göre herhangi bir günün hangi sonucu vermesi gerektiğini belirtirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Topla.Çarpım fonksiyonu ile çözüm;

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın cost control
önce verdiginiz cevap için teşekkür ederim.
bayagı bi işimi cözecek görünüyor fakat incelerken şunu farkettim tarihleri ayın 1 inden başlatıp 31.12.2006 ya kadar getirince ilk inhouse olan müşteri 12 sinde fakat geriye dogru girilen rezarvasyon kadar sayı veriyor. bunuda cözebilirsek cok süper olacak

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın mehmett
cevabınız için teşekkürler. aradıgım cevap gecmiş tarih yada olmayan iki tarih arasında deger olarak sıfır oldugu için fiat hesaplamalarım dada sorun cıkar mayacaktır. size cok teşekkür ediyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda üstteki mesajımda eklemiş olduğum örnek dosyayı güncelledim kontrol edermisiniz. Umarım faydası olur.

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın cost control
yapmış oldugunuz degişiklik. harika almuş teşekkürler. artık boş tarihlerde herhan gibi bir sorun yok. bu konuda yardım eden bütün arkadaşlarada ayrıca teşekkür ediyorum....