Autofilter ile Sum sorunu

Iyi gunler arkadaslar,

Verileri suzdukten sonra ( yaklasik 10-15 cesit veri var ) filterden sectigimde asagida her birisinin otomatik olarak toplamini alsin istiyorum, manuel olarak E ile girmek istemiyorum, yardimci olursaniz sevinirim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Verilerinizin A2:A100 aralığında olduğunu kabul edersek, aşağıdaki formül ile alt toplam yaptırabilirsiniz.

=ALTTOPLAM(9;A2:A100)

Formüldeki 9 rakamının ve bunun yerine yazılabilecek diğer rakamların ne anlama geldiğini öğrenmek isterseniz, Excelde F1 ile yardımı çağırın ve "Alttoplam" fonksiyonu hakkında yardım isteyin.

Sayin zerige,

Subtotal ile anlattiginz sekilde yaptim ancak olmuyor. Listemde yedek parcalar var. Bunlar kategori kategori, A,SA,ES,DS gibi.. Yan kolonda da maliyetleri yaziyor. Filter ile ES secince mesela 456 tane buldu asagida toplami ciksin istiyorum, DS secince 745 buldu toplami cikmali ama subtotal ile olmadi.... Tesekkurler

Bana kalırsa bunu Pivot Table ile yapabilirsiniz. Ancak bir örnek dosya gönderirirseniz iyi olur.

Kolay gelsin

pivot table da data kismina sayisal bir deger girme sansim yok mu?? hep 1 1 1 1 cikiyor ben tutar olsun istiyorum neyse ornek dosya yolluyorum en iyisi

Arkadaslar buldummm =) Count of value olan yerde sum yaptim ve sorunum cozuldu, verdigim rahatsizliktan dolayi ozur diliyor, bundan sonraki yardimlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.