Aya göre listboxa veri süzdürmek

Merhaba arkadaşlar.
D13 den başlayan tarihler var. H stununa kadarda o tarihlere ait bilgiler var.
D stünundaki tarihleri ocak,şubat gibi combobox1 den arattığımda o aya ait tarihleri ve bilgilerini listboxta görünmesini sağlamak istiyorum
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba
konunun çözümü basit ama
örnek dosya gönderirseniz daha verimli olacaktır,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Commandbutona aşağıdaki kodları yazın. Aynı kodları Firma isimli comboboxın click olayınada yazabilirsiniz,bu durumda combodan değer seçilince işlem gerçekleşecektir. Böylece commandbutona gerek kalmayacaktır.

[vb:1:2d182feaae]Private Sub Firmayagörebul_Click()
ListBox1.Clear
For a = 11 To Cells(65536, 3).End(xlUp).Row
If Month(Cells(a, 11).Value) = Firma.ListIndex + 1 Then
c = c + 1
For b = 3 To 12
ListBox1.AddItem
ListBox1.List(c - 1, b - 3) = Cells(a, b).Value
Next
End If
Next
End Sub[/vb:1:2d182feaae]

bir şey sormak istiyorum. leventm ben kodu senin dediğin gibi command butona tanımlamak istedim ama, nasılsa command butonun vb kodunu nereden çağırdığını bulamadım. Bu konuya yabancıyım ve öğrenmeye çalışıyorum ancak bir türlü bunu bulamıyorum. Formun üstündeki butonlara sağ klikleyince vb kodlarını görebiliyorum. Sadece excel üstündeki butonun nereden çağırdığını kodu bulamıyorum

leventm sanırım yanlış aktardım. buton ekleyip vb tanımlamayı biliyorum ama yukarıdaki dosyada yer alan command butonuna sağ klik yaptığımda hiç bir şey gelmiyor. Yani ekran açılmıyor. Bende bunun vb içinde bir yerlerde ayrıca tanımlandığını düşünmüştüm. O conmand butonunun neden sağ klik yapınca işlev vermediğinide anlamış değilim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Oradaki command buttun denetim araç kutusundan seçildiği için bu durumda denetim araç kutusundan tasarım moduna geçip (üçgen cetvel görüntülü buton)commandbutona çift tıklarsanız kodları görebilirsiniz. Sağ klik sadece formlar menüsündeki commandbutton için geçerlidir.