Aylara Göre Sayfalandırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
Selam arkadaşlar,
muhasebe programından excele aktarılmış 1 yıllık liste var ben bu listeyi aylara göre sayfa sayfa yapmak istiyorum bunu en hızlı şekilde nasıl yaparım.

01.01.2006 tediye a firması
02.01.2006 mahsut b firması

şeklinde alta alta listelenmiş şeklinde yaklaşık 150 sayfa ve bunun gibi 10 tane ayrı ayrı dosya var benim uygulacağım yöntem ilgili ayları tek tek seçip kopyala yapışır yapmaktan başka bir şey değil....
teşekkürler arkadaşlar :))

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Starmetin

Forumdaki Diğer arkadaslar için kolaylık amaçlı olarak ornek dosya ekleseydınız daha ıyı olmaz mı idi?

Size Fikir vermesi açısından kucuk bir örnek dosya yolluyorum.
Umarım Yol gösterir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
selam ,
evet mantık olarak aynen böle bi şey demek istedim ilgili ay ve ilgili ayın yanındaki tüm bilgileri ilgili aydaki sayfalara taşıyacak bir şey arıyorum , yalnız ekli dosyada ağustos ayına ait bilgi olmasına rağmen oluşturulan ağustos sayfasında herhangi bir veri yer almıyor yinede ilginiz için teşekkürler :))

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.starmetin

Evet Dalgınlıgımdan gelen hatadan dolayı sızden ozur diliyorum.
Aylar sheet'ındeki agutos ve eylul tanımlamamdaki hatadan kaynaklanmıstır.
Gerekli Duzenlemeler yapıldı umarım işinizi görür.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
Selam ,
dosyanın son halini indiriyorum ilgin ve alakan için çok teşekkürler arkadaşım...
küçük Hatalarda olur problem değil :) ama ocak şubat ayından sonra bilgileri aktarmıyorum :(
liste yaklaşık 150 sayfaya yakın bundan kaynaklanabilir mi :( ocak ve şubat ayı bilgilerini taşırken problem değil, birde 7 kolonun dolu olup olmaması etkiler mi ..?
hürmetler....

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
Starmetin,

Öncelikle 7 kolonun dolu olup olması onemli değil

Selection.CurrentRegion.Select

Yukarıdaki Kod kullanılan alanın Tümünü Seçer.

2. si ise bir çözüm daha ilave ettim. İstediğiniz Ayı kendınız belirliye bilirsiniz.

Ama sunu solememde yarar var.Sizin Yolayacagınız Dosya üzerinden Gidersek Daha Sağlıklı Çözüme ulaşmıs oluruz.

İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
selam,
işlem tamamdır tam istediğim gibi olmuş ellerin dert görmesin ilgin için teşekkürler sn kemaldemir :)