AYLIK STOK RAPORU

SLM ARKADAÞLAR
AYLIK BİR STOK RAPORU OLUÞTURMAM GEREKİYOR. EKTE GÃ?NDERDİÐİM DOSYADA STOK SAYFASINDA Kİ DEÐERLER BAÞKA BİR PROGRAMDAN GÜNCELLENECEK. YANİ STOK GİRİÞ VE ÇIKIÞLARI BAÞKA BİR PROGRAMDA TUTULUYOR. RAPOR SAYFASINDA GEREKLİ YERLERE FORMÜLLER KOYMAK İSTİYORUM YADA BUNU MAKRO İLE YAPMAK.

1-RAPORLAMADA MARKALARA GÃ?RE MESELA "A" İLE BAÞLAYANLARIN TOPLAM ADET VE KG'MI ALFORE MARKA
2-RENKLERE GÃ?RE İLK HARF "S" ALSAN MARKANIN İKİNCİ HARFLERİ "B" BEYAZ "A" AHÞAP DESEN GİBİ
3- SERİLERE GÃ?REDE BAZI STOK NUMARALARINA GÃ?RE "1670,1671,3517" LERİN TOPLAM ADET VE KG

BİRDE RAPOR SAYFASINA GÜNCELLE DİYE BİR BUTON KOYMAK İSTİYORUM.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn.Þahan Sorunuzda Rapor sayfasında Seri1, Seri2 kısımları neye göre dolacak ve "Ahşap Desen" bilerekmi çıkartıldı. AD olanlar ne yapılacak? Sanırım stok sayfası başka bir programdan güncellendiği için o sayfada hiçbir işlem istemiyorsunuz çözümde?. Bu haliylede makro yazılabilir ama bu sorulara yanıt verirseniz istediğinize daha güzel bir yanıt bulunabilir.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar...
Sorunuzda açık olmayan açıklamalar var
o yüzden stok sayfasında toplamları aldım ve rapor sayfanıza bazılarını attım (seri adet ve kg toplamları neye göre nereye?)
verileriniz 1000 den fazla ise bazı değişiklikler gerekir.
yada en azından çözümü geliştireceklere fikir verir..

iyi çalışmalar.

ARKADAÞLAR ÇALIÞMA SAYFASINI BİRAZ DAHA DÜZENLEDİM.
RAPOR SAYFASINDA İKİ AÇIKLAMA VAR. BİRDE STOKLARIM SAYFASINDA MEVCUT STOKLARIM VAR BİRAZ DÜZENSİZ AMA :?

İLGİNİZ İÇİN TEÞEKKÜR EDERİM.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Belki istediğiniz sonuç bu değil ama güzel bir örnek teşkil ettiği için Ã?zet Tablo ile yapılmış bir çözüm sunuyorum size. Hakim olabilirseniz konuya; makro ile yapılmış ve sonradan değişiklik yapması güç çözümler yerine çok daha esnek şekilde kullanabilirsiniz. Daha önce hiç çalışmadı iseniz Ã?zet Tablolar ile ;
:arrow: Excel Dersanesi-Ã?zet Tablo

danersin : dosyayı unutmuşum aklemeyi, şimdi ekledim. :kafa:

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
GÜNAYDIN;
danersin' Alıntı:
Belki istediğiniz sonuç bu değil ama güzel bir örnek teşkil ettiği için Ã?zet Tablo ile yapılmış bir çözüm sunuyorum size. Hakim olabilirseniz konuya; makro ile yapılmış ve sonradan değişiklik yapması güç çözümler yerine çok daha esnek şekilde kullanabilirsiniz. Daha önce hiç çalışmadı iseniz Ã?zet Tablolar ile ;
:arrow: Excel Dersanesi-Ã?zet Tablo
dersaneyi ziyaretten sonra ekli dosyayı incele nekadar kolay ve kullanışlı olduğunu göreceksin
kolay gelsin

TEÞEKKÜRLER ARKADAÞLAR

YANLIZ BİR SORUM OLACAK
SORUM DANERSİN E BEN BİR ÞEYİ BELİRTMEYİ UNUTMUÞUM. MARKALARDA SERİ İSİMLERİ FARKLI YAZILA BİLİRMİ?

Ã?RNEK:ALFORE MARKASINDA SERİ1 = ALDOKS SERİ2=ALKAN
FENİÞ MARKASINDA SERİ1 = ALDOM 80 SERİ2=ALDOM 52
ALSAN MARKASINDA SERİ1 = K.TUBA SERİ2= ALTERM 58
vb....
arkadaşlar .rar uzantılı dosyaları açamıyorum neden acaba!

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
bunu için bilgisayarınızda programın(winrar) yüklü olması gerekir.
dosya büyük olduğu için sıskıştırp yolladım
sıkıştırılmamış halini denerim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ã?RNEK:ALFORE MARKASINDA SERİ1 = ALDOKS SERİ2=ALKAN
FENİÞ MARKASINDA SERİ1 = ALDOM 80 SERİ2=ALDOM 52
ALSAN MARKASINDA SERİ1 = K.TUBA SERİ2= ALTERM 58
Emre bey , benim size yollamş olduğum dosyada seri numaralarının bulunduğu iki sütun şu hali ile gereksiz olarak o kadar uzun, orada her bir ürün bir defa tekrarlayacak şekilde yazmanız yeterli.
Seri numaraları yerine yukarıdaki isimleri yazarsanız isimleri kullanır. Ama seri numaraları şu anda sütunda bulunduğu için /7 tane) bu rakamları silip yerine diyelim 20 tane isim yazdınız, tablo 40 sütuna çıkar buda okunmaz hale getirir. İsim yazıp seri numaralarınıda sihirbaza gidip sütun yerine satıra almak bir çözüm olabilir, veya seri numaralarını satıra alırken, markalar nasılsa 4 tane onları sütuna taşıyabilirsiniz. vs.. yani excel dersanesi kısmında da sık tekrarladığım gibi en iyi öğrenme yolu denemek, biraz deneyin, istediğiniz şekle getiremezseniz o zaman bakalım. ( Ã?zet tablolar bir nimet, her zaman yüzde yüz istediğimiz hale girmeyebilirler ama o zaman bende onun bana sunduğu en iyi çözümle yetiniyorum yüzlerce satır kodla uğraşmaktansa)
Kolay gelsin.

YARDIMLARINIZ İÇİN TEÞEKKÜR EDERİM .:dua:

SON HALİNİ SİZE GÃ?NDERİCEM....