Aynı dosya içerisindeki Farklı sayfalardan koşula bağlı toplamları almak hakkında.

Soundcraft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-08-2026
Arkadaşlar merhabalar. Ekte örnek dosyası bulunan ve konu başlığında da belirttiğim gibi Aynı dosya içerisindeki Farklı sayfalardan koşula bağlı toplamları almak istiyorum.

Mezbahanemizde hergün o günün tarihine ait bir sayfa oluşturarak günlük kesim yapan kasapların listesini oluşturuyoruz. Bu sayfada Her kasabın ayrı ayrı derilerini gün gün listesi dökmek istiyoruz. Örnek dosyada açıklamalarını daa detaylı yaptım.

Farklı sayfalardan koşullara bağlı toplama işlemi yapmak istiyorum. Buna göre yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Kullandığınız formüle toplam aralığı eklememişsiniz. Aşağıdaki şekilde deneyiniz.
Rich (BB code):
=EĞERHATA(ETOPLA(DOLAYLI(METNEÇEVİR($F$1;"gg.aa.yyyy")&"!B:B");$A3;DOLAYLI(METNEÇEVİR($F$1;"gg.aa.yyyy")&"!J:J"));"")

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Alternatif olarak formülünüzü biraz değiştirdim.
F3 hücresine aşağıdaki formülü uygulayıp sağa ve aşağı çekerek çoğaltınız.
Kod:
=EĞERHATA(ETOPLA(KAYDIR(DOLAYLI(METNEÇEVİR(KAYDIR(F$1;0;0-MOD(SÜTUN()-2;4));"gg.aa.yyyy")&"!A1");0;1;10000);$A3;KAYDIR(DOLAYLI(METNEÇEVİR(KAYDIR(F$1;0;0-MOD(SÜTUN()-2;4));"gg.aa.yyyy")&"!A1");0;MOD(SÜTUN()-2;4)+9;10000));"")

Soundcraft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-08-2026
Çok teşekkür ederim @oemerbey hocam sağolun. ikinci formül tam eğitimlik olmuş. Tekrardan teşekkürler.