Aynı grupta farklı sıralama

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Bir kayıt program hazırladım bu programda aynı tabloda 4 grup var. Bunlar örnek olarak birinci grup, 1-a, 2-b, 3-c, 4-d ikinci grup, 11-a, 12-b, 12-c, 13-d, üçünca grup 21-a, 22-b, 23-c, 24-d ve dördüncü grup ise 31-a, 32-b, 33-c ve 34 de ile aynı tabolda sıralanıyor. Bunların başka bir tabloda doğum yılları ve başka bir tabloda ise ders notları var.

Sorunum oluşturduğum sorguda önce grupları sırala, sonra grupları doğum yılı sırasına göre kendi arasında daha sonra ise ders notlarını artan şekilde sırala diyorum. Bana grupları ayrı ayrı kendi arasında sıralayacağına tüm grubu artan şekilde sıralama yapıyor. Grupları kendi arasında nasıl ayırırım. Ayrı ayrı tabloda grupları ayırmak istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Örnek gönderelim arkadaşlar. Bahsettiğiniz şeyi çözmek için bizim örnek oluşturma lüksümüz bulunmuyor.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Kardeş eğerki örnek verilecek bir durumda olsa verirdik herhalde yazdığım gayet açık yardımcı olsanda olmasanda yine de tşk.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Rica ederim de neden örnek gönderilemiyor. Projeniz o kadar gizli mi? Bizim de çalışmalarımız oluyor ama yardım edilecek durum varsa gönderiyoruz. En azından sorun sizin sorununuz olduğu için farklı bir örnek yapabilirsiniz veya başka arkadaşların yaptığı gibi sadece o konuyla ilgili bölümü gönderirsiniz. Aksi taktirde sadece daha önce başına gelen biri varsa veya çok çok iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabiliyor.. Yine de siz örnek gönderme önerimi bir düşünün.. Size çok kolay gelen içinde bulunduğunuz durum bize o kadar karmaşık geliyor ki....Mesela bahsettiğiniz gruplandırma ve sıralama formda mı yoksa raporda mı yapılacak. Raporda olacaksa sıralama ve gruplandırmadan yapılacak. Ama formdaysa sorgu üzerinden ölçütlerle falan olacak. İşte bu durumda kimse yardım edemiyor. size.. Bilmem anlatabildim mi? Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
eee
Sn abone0069
Eyer bir sorununuz varsa bu sorunun çözülmesini istiyorsanız zahmet edip örnek hazırlayacaksınız
Ayrıca mehmetdemiral arkadaşımızın size yardım etmekten başkabir eylemi yok biraz kibar olun...