Aynı hücrede değişen verileri grafiğe dökebilir miyim

Arkadaşlar ekli dosyada ben her hafta yada hergün ana sayfadaki YTL miktarını değiştirsem, ama grafik sayfası da bunu grafik olarak yani ayrı bir günün verisi olarak devam ettirse, böyle bir şey olabilir mi? Yani çizgi grafik devam etse. Ama veri alabileceği bir çok tarih ve YTL hücresi olmasa. tek hücredeki değerleri işlese sürekli.
Bu arada açıklama çok sıkıcı oldu ama örnek dosyayı ekleyemedim, beceremedim o yüzden. SSS de açılmıyor bulamadım nasıl ekleneceğini.

Teşekkürler.

Cevapla sayfasından Gözatı tıkla . Gödereceğin dosyayı seç. Ataç Ekle düğmesini tıkla. Eklenince, Gönder. Gönderdiğin dosyaların Zip li olmasına dikkat et.
Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tek bir hücredeki değeri sürekli olarak grafiğe aktaramazsınız, grafik sürekli son yazdığınız tek değeri gösterir. Bunu ancak hergün verileri altalta yazarak ve bu aralığıda grafikte tanımlayarak yapabilirsiniz.

Teşekkürler Leventm. Bunu ben tablomda yapıyorum. Başka bir yolu varsa diye düşündüm.

Sağol.

Leventm

Bir siteden örneğin döviz kurlarını alıyorum. Ve diyelim ki Tarih A1 hücresinde dövizin fiyatı B1 hücresine rastlıyor. Bunu da grafiğe uyarladık. Ama 1 dk sonra güncellendiğinde yeni veriler yine aynı hücrede değiştiği için grafik te doğal olarak ilerlemiyor. Ben her değer değiştiğinde grafiğin ilerlemesini yani eski değerlerin kalıp yeni değerlerinde eskilere ilave olmasını istiyorum. Bir yolu varsa sevinirim.

Bu benim eski tarihli bir mesajımdı. Ama cevap gelmedi. Yukarıda sorduğum konuya benziyor. Burda değişkenler hep aynı hücrede olacağı için grafik ilerlemeyecek. Peki ilgili siteden alınan verileri her güncellendiğinde farklı hücrelere yazdırabilir miyiz?

Arkadaşlar yukarıdaki mesajla ilgili bilgisi olan varsa çok memnun olacağım. Bi bakın lütfen.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyada Sayfa üzerindeki butona basarak çalışmasını inceleyin.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Sayın leventm,
Ben cengizhan09 un yerine baktım da;
düğmeye bastıkça grafik giderek küçüldü ve kayboldu.
Bişey anlamadım:)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yukarıdaki dosyayı yeniledim tekrar denermisiniz. Ayrıca uyarınız içinde teşekkür ederim.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
10-12-2025
Þimdi de giderek büyüyor desem.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þimdi de giderek büyüyor desem.
Ã?yle olması gerekiyor, çünkü yeni veri eklendikçe grafiğinde genişlemesi gerekecektir. Eğer boyu sabit kalırsa bu seferde sürekli küçülmeye başlayacaktır.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
10-12-2025
Tamam. Başlangıç tarihi ile veri alınan tarih arasındaki günleri de grafiğe kattığı için grafik sürekli büyüyor.
Çok güzel bir çalışma, ellerinize sağlık sayın leventm..

Leventm

Abi süper olmuş. İmreniyorum sana Tam işime göre ben onu yavaş yavaşbana uygun geliştiririm.

Çok sağol.