aynı Id lı kayıtları bir alanda birleştirme

Excel Vers. ve Dili
xp
Aşağıdaki tabloda göreceğiniz gibi
bitki no ları var ve ben bu bitki no larına göre
şu sonucu alamk istiyorum

Bitki No Türler
1 gül
2 Lale
2 ser
2 der
1 menekşe
2 sümbül

Bitki No Türler
1 gül menekşe
2 Lale ser der sümbül

Şimdiden Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel xp
http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=35681

Benim verdiğim örneği inceleyiniz sizin tam aradığınız odur.. Ordaki modulu kendi uygulamanıza alın ve sorgunuzu oluşturun ve yeni alana aşağıdaki kodu yaznız..
Türler: Concatenate("SELECT [türler] FROM [tablo adınız neyse o] WHERE [Bitki No] =" & [Bitki No] & " ORDER BY [türler]")

Forma ya da rapora eklyeceğiniz metin kutusuna da olabilir aynı kod tabii "=" ile başlatırsınız..
=Concatenate("SELECT [türler] FROM [tablo adınız neyse o] WHERE [Bitki No] =" & [Bitki No] & " ORDER BY [türler]")

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
xp
sayın oblivion
ekteki dosyaya uyarlarmısınız uğraştım ama galiba beceremedim verdiğiniz kodlaraı sorgu 1 diye kaydettim

Excel Vers. ve Dili
excel xp
Merhaba,
Tablo yapınız bozuk, sorguyu bitkiler tablosuna göre yaparsanız olur tabii bu tablo yapısında ama id e göre bulacak ve o da otomatik sayısı olduğu için (her id farklı olacağı için- doğrusu da bu yanlış anlaşılmasın)olmayacak( sadece mevcutl kayıtlarda olur), yani tablo ve ilişkileri düzeltin.....Verdiğim örneği inceleyin yaparsınız..Bitki ve hayvanlar tablosuna göre yaparsanız da sadece no olarak görürsünüz tilişkileri ve tabloları düzenleyip yeniden bitki ve hayvanlar tablosuna göre yapınız.... Ayrıca [bitki no] değil [Bitkino] yazacaksınız..

Son düzenleme: